نگاه آرمانی | برندینگ، مارکتینگ و بازاریابی خدمات درمانی

چگونه درآمد مطب خود را افزایش دهیم؟

طبیعتا پزشکان یا افرادی که کلینیک دارند در پی کسب درآمد بیشتر هستند. این عمل با افزایش تعداد بیماران میسر است و برای محقق شدن این اتفاق باید یک سری اصول و قواعد را رعایت کنند. در ادامه به این سوال که ” چگونه درآمد مطب خود را افزایش دهیم؟ ” می پردازیم.

روش های افزایش درآمد برای مطب و کلینیک

امروزه با افزایش آگاهی مردم، انتخاب پزشک و مراجعه به مطب پزشکان برای افراد آسان تر شده است. اگر شما برای مطب یا کلینیک زیبایی خود صفحه ی رسمی در شبکه های اجتماعی یا پیجی در صفحات فضای مجازی ندارید باید سریع تر دست به کار شوید! زیرا یکی از مهم ترین ارکان هر حرفه ای جنبه ی تبلیغاتی آن است که این روزها از نوع آنلاین آن بسیار بیشتر استفاده می شود. در ادامه با روش های افزایش درآمد برای مطب و کلینیک ها بیشتر آشنا می شوید. همچنین شما می توانید با مطالعه ی مقاله ی بهترین روش جذب بیمار چیست؟ اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

تبلیغات از طریق فضای مجازی

همان طور که اشاره شد مهم ترین و موثر ترین روش تبلیغات این روزها تبلیغ آنلاین است. شما می توانید با زدن یک سایت و سئوی دقیق و اصولی آن سایت جز سرچ های اول گوگل باشید و شانس جذب بیمار برایتان افزایش یابد. همچنین می توانید از نوبت دهی آنلاین نیز جهت سهولت دسترسی بیماران استفاده کنید. در این روش به علت الکترونیکی شدن نسخه ها و عدم استفاده از کاغذ، گامی در راستای حفاظت از محیط زیست برداشته می شود.

افزایش بیماران جدید و حفظ بیماران قبلی

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید به آن توجه ویژه داشت حفظ کیفیت خدماتی است که به بیمار ارائه می دهید. اگر در کار خود خوب باشید هیچ بیماری ترجیحش تعویض مدام پزشک خود نیست. یکی دیگر از مسائلی که در حفظ بیماران کمک کننده است قیمت معقول خدمات درمانی است. برای مثال اگر کلینیک پوست و مو دارید و اول پاییز جشنواره ای برگزار کردید و در آن برای خدمات مزوتراپی تخفیف گذاشتید؛ بهتر است از کسی که در جشنواره ثبت نام کرده است، تا پایان دوره ی درمان همان مبلغی که از قبل تعیین کرده بودید را بگیرید. مطمئن باشید وقتی بیماری از خدمات شما راضی باشد مطب یا کلینیک شما را به افراد دیگری معرفی می کند. به این وسیله شما به صورت غیر مستقیم تبلیغات انجام داده اید.

موقعیت جغرافیایی مطب

بهتر است مکانی را برای تاسیس مطب یا کلینیک انتخاب کنید که آدرس سرراستی داشته باشد. فضای بیرونی آن درخور یک مطب یا کلینیک باشد. به بیان ساده در کوچه پس کوچه واقع نشده باشد و ظاهر ساخمان موجه باشد. اگر بتوانید در یک ساختمان پزشکان یا یک مجتمع پزشکی مکان خود را انتخاب کنید بهتر است. منطقه ای را برای تاسیس مطب خود انتخاب کنید که خیلی شلوغ نباشد. هم از جنبه ی تامین آرامش برای بیماران و هم از نظر پیدا شدن جای پارک و دسترسی آسان بیماران به مطب. دکوراسیون مطب باید به گونه ای باشد که به بیمار حس بد القا نکند و آن زمانی که منتظر است تا نوبتش شود کلافه نشود.

حضور موثر در همایش ها

هرچه در کنگره ها و همایش های بیشتری شرکت کنید نام تان شناخته تر خواهد شد و اعتماد افراد بیشتری را جلب خواهید کرد. در نتیجه مطب تان شلوغ تر خواهد شد.

بازاریابی برای افزایش درآمد مطب

بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ باعث پیشرفتی باورنکردنی در زمینه ی جذب بیمار و رسیدن به پاسخ سوال ” چگونه درآمد مطب خود را افزایش دهیم؟ ” خواهد شد. به این نکته توجه کنید که برای این کار باید به متخصص این زمینه مراجعه کنید تا نتیجه ی عکس نگیرید. در مجموعه ی نگاه آرمانی ما سعی خواهیم کرد تجربیات مان را با شما در میان بگذاریم. جهت دریافت مشاوره در زمینه ی بازاریابی کلینک های زیبایی و ارائه خدمات افزایش درآمد برای مطب های پزشکی و آزمایشگاهی با نگاه آرمانی در تماس باشید.

شماره تماس: 26423195-021

 

دکتر مهدی صنم پور، متخصص مارکتینگ و برندینگ

مطالب پیشنهادی

نگاه آرمانی
انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.