نگاه آرمانی | برندینگ، مارکتینگ و بازاریابی خدمات درمانی

بهترین روش جذب مشتری برای مطب

به نظر شما بهترین روش جذب مشتری برای مطب کدام روش می باشد!! امروزه هرچه خلاقیت تان بیشتر باشد احتمال موفقیت در کسب و کارتان بیشتر خواهد بود. امروز قرار است شما را با بهترین روش جذب مشتری برای مطب آشنا کنیم. روش های تبلیغاتی بسیاری برای مطب وجود دارد که با رعایت این اقدامات به سود دهی می رسید. همچنین با این روش ها می توانید کسب و کارتان را گسترش دهید. وقتی بیماران تان به اندازه ی کافی افزایش یافت می توانید مطب خود را تبدیل به کلینیک کنید!
این اتفاق دور از ذهن نیست. در ادامه به بهترین ها برای جذب مشتری برای مطب می پردازیم، با نگاه آرمانی همراه باشید

شنیدن حرف بیمار

یکی از مهم ترین مسائلی که به عنوان پزشک شاید از کنار آن راحت گذر کنید، ارتباط مناسب و شنیدن حرف بیمار است. بسیاری از پزشکان این اجازه را به بیمار نمی دهند که شرح حال خود را کامل بیان کند یا اینکه حرف بیمار را با دقت گوش نمی کنند. این رویه در بلند مدت باعث دلزدگی و دلسرد شدن بیمار از پزشک می شود. یادمان نرود ما قبل از اینکه شغلی داشته باشیم که با آن شناخته شویم همگی انسانیم و اخلاق نیکو همیشه کارساز است.

استفاده از سیستم الکترونیکی یا سایت مناسب

برای دسترسی آسان بیمار و دکتر به یکدیگر استفاده از سیستم های الکترونیکی، سایت مناسب و درگاه آنلاین برای ثبت سفارش، رزرو نوبت و انجام خدماتی که می توان به صورت غیرحضوری آن ها را سازماندهی کرد، استفاده می شود.
برای عملکرد سایت خود بهتر است آن را برای خدمات بهداشتی درمانی بهینه کنید. برای این مهم می توانید سئوی سایت خود را به متخصص این حوزه بسپارید تا شاهد تغییرات مثبتی که در این مسیر حاصل می شود باشید. همچنین می توانید مقاله ی 4 روش تبلیغات مطب دندانپزشکی را در سایت نگاه آرمانی مشاهده نمایید.

تیم مسئولیت پذیر

دارا بودن تیمی مناسب است. افرادی مجرب، با مسئولیت و حرفه ای را در مجموعه ی خود استخدام کنید. حضور این افراد باعث افزایش تعداد بیماران خواهد شد. شاید خود بیمار مطلع نباشد ولی در ضمیر ناخودآگاهش ثبت می شود منشی مطب این دکتر فردی بداخلاق است که نمی توان با او ارتباط برقرار کرد. در نتیجه ترجیح می دهد پزشک دیگری را انتخاب کند.

رعایت نظم

منشی مطب شما تا آن جا که امکان دارد باید نوبت دهی را دقیق و بدون تداخل انجام دهد. قطعا هیچکس دوست ندارد وقت و انرژی خود را در محیطی مانند مطب یا بیمارستان صرف کند. همچنین این وقت شناسی در وهله ی اول احترام به خود و پس از آن احترام به بیمار است. مخصوصا اگر شما دارای مطبی با فضای کوچک و صندلی های کم هستید حتما تصمیمی جدی در این زمینه اتخاذ کنید.

همچنین پیشنهاد میشود مقاله تکنیک های بازاریابی پزشکی  را مطالعه فرمایید

خلاقیت در کار

شما می توانید در طراحی کارت ویزیت خود از روش های خلاقانه استفاده کنید. می توانید از مشتری های قدیمی خود هزینه ی کمتری دریافت کنید. هنگامی که نوبت های بیماران نزدیک بهم است احتمال معطل شدن آن ها وجود دارد. بهتر است برای گذران وقت در زمان انتظار کتاب یا ترازو در مطب خود قرار دهید که حواس بیماران از مدت زمانی که در صف انتظار قرار دارند پرت شود. همچنین می توانید خدماتی رایگان به مشتریان ارائه دهید. خدماتی مانند گرفتن فشار خون

همچنین پیشنهاد می شود مقاله تکنیک های بازاریابی پزشکی  را مطالعه فرمایید

 

داشتن ارتباط مناسب چگونه به جذب بیمار منجر می شود؟

اینکه با بیمار ارتباطی مناسب داشته باشید باعث ماندگاری شما در ذهن بیمار خواهد شد. هنگامی که مطب، پرسنل و از همه مهم تر اخلاق و مهارت شما مناسب و باب میل بیمار باشد قطعا برای همیشه در ذهن بیمار ماندگار خواهید شد.

بهترین روش جذب بیمار چیست؟

احتمالا با من موافقید که وقتی فردی معتمد پزشکی را معرفی می کند اعتماد کردن بسیار راحت تر می شود تا اینکه از طریق وب سایت یا به صورت اتفاقی با پزشکی آشنا شوید. به این روش بازاریابی پزشکی، تبلیغ دهان به دهان می گویند. برای اینکه این امتیاز را از مشتری دریافت کنید لازم است که خدماتی با کیفیت با اخلاقی نیکو از خود ارائه دهید. در همین زمینه پیشنهاد ما به شما مطالعه ی مقاله ی بهترین روش جذب بیمار چیست؟ می باشد.

کلام آخر

قبل از هر چیز امیدواریم همه ی مردم عزیز کشورمان در صحت وسلامت کامل به سر ببرند. مجموعه ی نگاه آرمانی اینجاست تا هنگامی که افراد خدمات بهداشتی و درمانی احتیاج داشتند به کلینیک یا مطب شما مراجعه کنند! جهت دریافت مشاوره در زمینه ی برندینگ و مارکتینگ پزشکی و آشنایی با روش های جذب مشتتری برای مطب با نگاه آرمانی تماس بگیرید.

شماره تماس 26423195-021

دکتر مهدی صنم پور، متخصص مارکتینگ و برندینگ

مطالب پیشنهادی

نگاه آرمانی
انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.