چرا دندانپزشکان به تبلیغات نیاز دارند ؟
چرا دندانپزشکان به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند؟
آوریل 21, 2020

استراتژی موثر برای بازاریابی و تبلیغات دندانپزشکی

 

هر روز شاهد تاسیس کلینک ها و مراکز دندانپزشکی جدیدی هستیم که هر کدام سعی می کنند به نحوی بیماران را به سمت خود هدایت کنند. اگر شما هم دندانپزشک هستید حتما یکی از دغدغه هایتان جذب بیمار برای مطب دندانپزشکیتان است. کاملا واضح است که زمانی شما می توانید از رقبای خود پیشی بگیرید که تبلیغات خلاقانه دندانپزشکی را در دستور کار خود قرار دهید.

در دندانپزشکی هم مانند سایر کسب و کارها متقاضیان به دنبال مراکز دندانپزشکی هستند که یک یا چند مزیت نسبت به سایر مراکز داشته باشند.

برای شروع کار بازاریابی دندانپزشکی و تبلیغات خود ابتدا باید به فکر یک استراتژی شخص و کاربردی باشید.

خلاقیت شما در ارائه صحیح و متفاوت نشان دادن خدمتتان باعث موفقیت شما در بین رقبا خواهد شد. در ادامه راهکارهایی ارائه می دهیم که عملی کردن آنها باعث می شود بیماران دندانپزشکی کلینیک شما را از میان ده ها کلینیک دیگر انتخاب کنند و جز بیماران وفادار شما باشند.

همیشه در دسترس باشید

برای بیماران خیلی هیجان انگیز و دوست داشتنی است که ببینند پزشک معالجشان شخصا برای آنها وقت می گذارد. به همین دلیل در اختیار قرار دادن ایمیل، آی دی شبکه های اجتماعی یا حتی تلف خود به بیماران می توانید این حس خوب را به آنها بدهید و در جذب آنها به مطب دندانپزشکی خود گام بلندی بردارید. نکته مهم دیگر زمانی است که بیمار به مطب شما مراجعه می کند سعی نکنید همیشه یک پرستار را برای انجام دادن کارهایش مامور کنید؛ زیرا این حس را به بیماران می دهید که بهبود آنها برای شما اهمیتی ندارد و صرفا هدفتان گرفتن پول است.

هدف خود را مشخص کنید

هنگامی که می خواهید فعالیت های مربوط به بازاریابی و تبلیغات خود را شروع کنید توجه به اینکه دقیقا می خواهید به چه هدفی برسید بسیار مهم است اگر هدف مشخص بنداشته باشید در نتیجه راه مشخصی نخواهید داشت و در میان اهداف و کارهای مختلفی گیج خواهید شد و نمی توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. هدف باید کاملا روشن باشد به عنوان مثال باید مشخص کنید که می خواهید در یک ماه دیگر در چه جایگاهی باشید یا اینکه سال آینده وضعیتتان را چگونه می بینید.

خدمات را با کیفیت عالی انجام دهید

همان طور که تبلیغ دهان به دهان می تواند تاثیر زیادی داشته باشد، نارضایتی مشتریان هم می تواند باعث شود مشتریان زیادی را از دست بدهید. به همین دلیل انجام دادن خدمات با کیفیت بالا از اهمیت زیادی برخوردار است. نکته ی قابل ذکر اینجاست که مشتریان ناراضی دیگر به مطب یا کلینیک شما مراجعه نمی کنند به همین دلیل شما نمی توانید نقاط ضعف خود را متوجه شوید تا آنها را برطرف کنید. به همین دلیل انجام دادن خدمات به بهترین شکل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

زمانی که شما کار خود را درست انجام دهید در صورتی که اشکالات کوچکی داشته باشید مشترین شما باز هم به کلینیک شما مراجعه می کنند و شما می توانید با پرسیدن نقطه نظرات آنها همان اشکالات کوچک را نیز رفع کنید.

در فضای مجازی فعال باشید

امروز فضای مجازی جایگاه ویژه ای در بین تمام قشرهای مختلف پیدا کرده است و افراد زیادی برای انجام کارهای روزمره خود مانند مراجعه به مطب دندانپزشکی از این فضا استفاده می کنند.شما می توانید از این پلتفرم های رایگانی که سادگی در دسترس است برای جذب مشتری اقدام کنید.

فضای مجازی به شما کمک می کند که با استفاده از عکس، فیلم، پادکست و … خودتان را به طور کامل به بیماران معرفی کنید و مزیت هایی که فکر می نید نسبت به رقبا دارید را برای آنها به طور کامل شرح دهید. آشنایی کامل بیماران با فرآیند کار  امکانات و محیط کاری شما باعث اعتماد سازی می شود. و این اعتماد همان چیزی است که باید به دنبال آن باشید.

وبسایت را فراموش نکنید

داشتن یک وبسایت باعث می شود که شما همیشه برای کاربرانتان در دسترس باشید زیرا بیماران تمایل دارند که برای برخی از امور به مطب یا کلینیک مراجعه نکنند به عنوان مثال برای دیدن سوابق خود، نتیجه آزمایشات و … وارد سایت شما شوند و مدارک لازم را پرینت کنند. وبسایت دقیقا یکی از مواردی است که می تواند کلینیک یا مطب شما را از سایر رقبا متمایز کند.

وبسایت خود را بهینه کنید

علاوه بر این که نیاز ات مشتریان شما به وبسایت مراجعه کنند شما می توانید از طریق وبسایت مشتریان جدید جذب کنید. برای این کار فقط کافی است وبسایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. برای این کار می توانید از خدمات سئو سایت پزشکی مجموعه نگاه آرمانی کمک بگیرید.

برای آشنایی با سئو سایت پزشکی و همچنین سفارش پروژه بروزرسانی خود کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *