پنجمین دوره آموزشی ارتباط موثر در بیمارستان گاندی

مارکتینگ-خدمات-درمانی
بازاریابی خدمات درمانی و مفاهیم کلیدی- بخش اول
آوریل 21, 2020
چهارمین دوره آموزشی ارتباط موثر در بیمارستان گاندی
آوریل 21, 2020

پنجمین دوره ی آموزش کارکنان( آموزشی ارتباط موثر با بیمار )با عنوان «مشتری پادشاه است» با هدف افزایش رضایت مندی بیماران و کارکنان، در هتل بیمارستان گاندی برگزار شد. این دوره های آموزشی به عنوان یکی از تکنیک های بسیار کاربردی در حوزه ی بازاریابی خدمات درمانی / بازاریابی بیمارستان، می باشد که برای اولین بار در مراکز خدمات درمانی کشور توسط مدرسین مجموعه نگاه آرمانی برگزار می گردد.

لینک دوره آموزشی بیمارستان گاندی در سایت بیمارستان گاندی :

http://gandihospital.ir/effective-communication-skills-training-courses/

در این دوره ی آموزشی که ویژه ی پرسنل رابط با بیمار مانند مسئولین پذیرش و جوابدهی، خدمات، بهیار و پرستاران می باشد، به بررسی علل و عوامل عدم ارتباط صحیح بین کارکنان خدمات درمانی با یکدیگر و همچنین با بیماران می پردازیم.

یکی از موارد بسیار مهم در بازاریابی بیمارستان و بازاریابی خدمات درمانی در حوزه ی آموزش کارکنان، ترس از ارتباط گیری و صحبت کردن پرسنل خدمات درمانی در مقابل جمع و یا به صورت فردی می باشد. ما همیشه بر این موضوع که ارتباط موثر با بیمار برای بقا یک سازمان خدماتی همانقدر اهمیت دارد که آب برای ماهی، تاکید نموده ایم.

 

آموزش کارکنان خدمات درمانی

 انواع ارتباطات

  • ارتباط با خود: متخصصان فنون ارتباطی معتقدند ارتباط با خود در بالاترین سطح ارتباطی افراد در جامعه قرار دارد. چرا که اگر پرسنل خدمات درمانی از مهارت های خوبی در حوزه ی اعتماد به نفس و عزت نفس برخوردار نباشند، در برقراری ارتباط با خود دچار چالش می گردد. در نتیجه، فردی که در مهارت های ارتباطی شخصی دچار مشکل باشد، هیچگاه نمی تواند در حوزه ی ارتباط موثر با بیمار موفق باشد.
  • ارتباط با دیگری: در بازاریابی خدمات درمانی همانطور که پیش تر گفته شد، آموزش کارکنان نقش بسیار مهمی در پیش برد اهداف سازمانی شما دارد. ارتباط با دیگری تفسیری از ارتباطات میان فردی دارد. یکی از چالش های بسیار مهم در مراکز خدمات درمانی عدم تسلط کارکنان رابط با بیمار بر مهارت های میان فردی می باشد. تسلط بر این مهارتها به پرسنل شما این توان را می دهد تا با استفاده از روش های بهینه در ارتباط با مشتری، باعث افزایش اعتبار سازمان شما نزد مشتریان گردد.
  • ارتباط عمومی یا جمعی: حتماً در جمع های مربوط به جلسات درون سازمانی شما هم با مشکل ارتباط برقرار کردن پرسنل خود با دیگران مواجه شده اید، آیا تا به حال برای رفع آن چاره ایی اندیشیده اید؟

آموزش کارکنان خدمات درمانی

ارتباط عمومی یا جمعی سطح مهمی از انواع ارتباطات می باشد و اساساً اگر فردی بر این حوزه مسلط باشد، بدون شک در بخش مهارتهای میان فردی نیز قابلیت های ویژه ای خواهد داشت.

مدل ارتباطی

یکی از مهمترین سرفصل هایی که در دوره ی آموزشی ارتباط موثر با بیمار با عنوان «مشتری پادشاه است» در بازاریابی خدمات درمانی و بازاریابی بیمارستان به آن می پردازیم، تحلیل مدل های ارتباطی برای رسیدن به یک مدل موفق در ارتباط موثر با بیمار می باشد. بر اساس چندین سال تجربه و مطالعه در این حوزه متوجه شدیم که یکی از مهمترین دلایل این که کارکنان خدمات درمانی عنوان می کنند «بیماران حرف مرا متوجه نمی شوند»، مربوط به عدم تسلط و آگاهی آنها بر مدل ارتباطی و فرایندهای اخلال گر غیرعمدی، می باشد.

آموزش کارکنان خدمات درمانی

مثبت اندیشی

یکی از سرفصل های بسیار مهم در حوزه ی آموزشی ویژه کارکنان خدمات درمانی که توسط مدرسان نگاه آرمانی ارائه می گردد، مثبت اندیشی فردی و نقش آن در پیشرفت و توسعه ی سازمانی می باشد. به زبان ساده تر وقتی ما بیاموزیم که چطور فرد مثبت و خوبی باشیم، می توانیم این خوب بودن را در ارتباطات با بیمار پیاده سازی کرده و علاوه بر آنکه در فضایی آرام کار خود را انجام دهیم، باعث افزایش اعتبار و ارتقاء مرکز خدمات درمانی خود گردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *