نگاه آرمانی بازاریابی و برندینگ خدمات درمانی

توانمندسازی کارکنان مراکز درمانی چگونه انجام می شود؟

نقش آموزش در توانمندسازی کارکنان خدمات درمانی؛ اگر شما مدیر یک مرکز خدمات درمانی باشید حتما می دانید که میزان اعتبار و درآمد شما به شدت تحت تاثیر عواملی مانند افزایش رقابت، تعریف جدید کیفیت از دید مشتری و خدمات پس از فروش در بازاریابی خدمات درمانی، می باشد.

پس از سالها مطالعه و پژوهش توسط دانشگاه و مراکز پیشرفته تحقیقاتی، به این نتیجه رسیده ند که اگر سازمانی بخواهد در بخش درآمد و اعتبار و شهرت خود پیشتاز باشد و در عرصه رقابت عقب نماند باید بتواند از نیروی انسانی توانمند، خلاق و با انگیزه بالا، بهره مند باشد. امروزه منابه انسانی توانمند را ثروت و دارایی واقعی یک سازمان می دانند.

یک مرکز خدمات درمانی موفق، مجموعه ای است که از انسانهایی متخصص با فرهنگ سازمانی، اهداف مشترک، با اهداف مشترک در مدیریت کار تیمی و با مهارتهای بالای ارتباطی، تشکیل شده است. یادمان باشد که استفاده از توانایی های بالقوه نیروی انسانی در بازاریابی پزشکی، مزیتی بزرگ محسوب می گردد.

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه بازاریابی خدمات درمانی و آموزش کارکنان مراکز درمانی با ما تماس بگیرید.

26705272

بسیاری از مدیران تصور می کنند که با مفهوم و معنای توانمند سازی منابع انسانی آشنا هستند، درحالیکه تنها تعداد محدودی از آنان با مفهوم واقعی و کاربردی آن آشنایی دارند. گواه این جمله اینکه از 100 نفر درباره معنای توانمند سازی بپرسیم بدون شک با 100 پاسخ کاملا متفاوت مواجه خواهیم شد.

بسیاری از مدیران مراکز خدمات درمانی و بیمارستانی علاقه مند هستند تا فرایند توانمند سازی را برای کارکنان شان اجرا نمایند، زیرا اعتقاد دارند که کارکنان توانمند بهتر و سریعتر می توانند آنها را به اهداف شان برسانند، اما به دلیل آنکه مسیر درست توانمند سازی کارکنان خود را نمی دانند از مسیر واقعی آن خارج می شوند و یا گاها کارهایی انجام می دهند که کم اثر می باشد.

توانمندسازی کارکنان یعنی چه ؟

به زبان ساده توانمند سازی فرایند توسعه پایدار می باشد، که باعث افزایش توان کارکنان برای تشخیص و حل مشکل و ارتقای بینش سیاسی و اجتماعی آنان می شود.

توانمندسازی اعطای اختیار تصمیم گیری به کارکنان به منظور افزایش کارایی آنان و ایفای نقش مفید در سازمان است. (اتروز ۱۹۹۷)

توانمندسازی فقط دادن قدرت به کارکنان نیست، بلکه موجب می شود کارکنان با فراگیری دانش، مهارت و انگیزه بتوانند عملکردشان را بهبود بخشند. توانمندسازی فرایندی ارزشی است که از مدیریت عالی سازمان تا پایین ترین رده امتداد می یابد. (ساویچ ص ۱)

وقتی شما در مجموعه خدمات درمانی خود به فرایند توانمندسازی کارکنان تان دست می زنید، در اصل موجب رشد آنان می شوید و در اصل نیازشان را به سرپرست مستقیم کم می کنید و می آموزند که چطور در فرایند تغییر و بهبود سازمان خود، نقش داشته باشند. بخاطر داشته باشید که توانمندسازی کارکنان خدمات درمانی باعث بالا رفتن مهارتها و قدرت تشخیص و حل مسئله آنها می گردد. توانمندسازی کارکنان از طریق اعمال فشار مدیران بالادستی و دستورالعمل ها صورت نمی گیرد بلکه فرایندی است که لازمه آن آموزش و سپس مشارکت کارکنان شما می باشد.

در دنیای توسعه یافته امروزی گفته می شود، آموزش کارکنان یکی از مهمترین و پیچیده ترین وظایف در اداره هر مرکز خدمات درمانی به ویژه در مدیریت نیروی انسانی می باشد. پس از انجام امورات مبنی بر جذب نیرو، نظام بسیار مهم بهینه سازی و به کارکیری نیروی انسانی قرار دارد. در اصل آموزش کارکنان یکی از مهمترین اقدامات و برنامه های هر سازمان می باشد و همیشه نظام آموزشی تکمیل کننده نظام استخدامی در هر مجموعه موفقی می باشد.

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه بازاریابی خدمات درمانی و آموزش کارکنان مراکز درمانی با ما تماس بگیرید.

26705272

نظر مایکل لوبوف درباره توانمندسازی کارکنان با آموزش

برای رشد و پیشرفت کارکنان سرمایه گذاری کنید ، اگر برای مشاغل و مسئولیت های بالاتر آماده نشده باشند، ترفیع از داخل سازمان فاجعه آفرین است . سازمانی هایی که کارکنان وفادار دارند در تعلیم و تربیت و آموزش و پیشرفت مستمر آنان سرمایه گذاری می کنند. بدون تردید آموزش و رشد کارکنان گران قیمت است. لکن اگر شما فکر می کنید که تعلیم و تربیت گران قیمت است ، هزینه نادانی را در نظر بگیرید.

دیر یا زود یک سازمان از طریق اشتباهات کارکنان از طریق پرداخت حقوق های بالاتر برای جذب کسانی که آموزش دیده اند یا از طریق صرف وقت برای کارکنانی که دارد، هزینه های اموزشی را می پردازدآخرین روش موجب شایستگی و وفاداری کارکنان می شود (چراغی – سایت (hrs)

دلایل بهینه سازی نیروی انسانی چیست؟

شرکت کنندگان در بسیاری از سمینارهایم می پرسند اصلا چرا باید پول صرف آموزش نیروی انسانی خود کنیم؟ من در پاسخ به ذکر دلایل تجربی خود در این عرصه و بسیاری از مدیران موفق دنیا می پردازم، اولا؛ در محیط پرفشار و رقابتی امروز، بهینه سازی نیروی انسانی یکی از مهمترین عوامل در پیروزی یک مرکز خدمات درمانی می باشد دوما؛ توانمند سازی کارکنان یکی از کلیدی ترین و اصلی ترین منبع توسعه کسب و کار می باشد. پس سازمان هایی که می خواهند برای بقا و یا توسعه خود در یک محیط رقابتی فعالیت کنند باید جهت بهینه سازی نیروهای انسانی خود تلاش کنند.

عدم تمایل مدیران به توانمندسازی کارکنان

با تاکید بر اینکه توانا سازی از مدیران آغاز می شود و به سوی کارکنان جریان می یابد، مطالعات متعدد مدیریتی نشان داده است برخی از مدیران به ۳ دلیل تمایل ندارند کارکنانشان را توانا سازند:

  1. نگرشهای مدیران درباره زیردستان: مدیرانی که از تواناسازی کارکنان خودداری می کنند، اغلب بر این باورند که زیردستان آنان برای انجام دادن کار مورد نظر به اندازه کافی تبحر ندارند و علاقمند نیستند که مسئولیت بیشتری بر عهده بگیرند. برای آموزش دقت بسیار زیادی نیاز دارند یا نمی باید درگیر کارها یا مسئولیتهایی شوند که نوعاً مقام بالاتر انجام می دهد.

۲ .فقدان امنیت شخصی: بعضی از مدیران این توهم را دارند که چنانچه دیگران را توانا سازند، شناخت و پاداشهای مرتبط با انجام دادن موفقیت آمیز کار را ممکن است از دست بدهند. آنان از تسهیم مهارت یا اسرار کار خود ، از بیم ازدست دادن قدرت یا مقام خویش بی میل هستند.لذا باید همه جزئیات را درباره طرحهایی که به آنان واگذار شده است،بدانند. این نوع مدیران ترجیح می دهند که خودشان روی وظایف کار کنند تا اینکه دیگران را درگیر سازند.

نیاز به کنترل: مدیرانی که کارکنان خود را توانا نمی سازند، اغلب نیاز شدیدی به آن دارند که آنچه را در جریان است، در دست بگیرند و آن را هدایت و بر آن حکومت کنند.
اگرچه بعضی از نگرانیهای مدیران ممکن است تا حدی درست باشد، اما چنین ابهاماتی مدیران را از رسیدن به موفقیتهایی که با تواناسازی ماهرانه همراه است، باز می دارند. حتی اگر مدیران برای تواناسازی دیگران تمایل و اشتیاق نشان دهند، موفقیت همچنان مستلزم اجرای ماهرانه تواناسازی است. توانا سازی بدون مهارت، می تواند اثربخشی یک سازمان و کارکنان را بجای افزایش، کاهش دهد.

نگاه آرمانی
پیشرو در برندینگ و مارکتینگ خدمات درمانی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *