نگاه آرمانی بازاریابی و برندینگ خدمات درمانی
مصاحبه با دکتر فرخاني، رئيس بيمارستان تامين اجتماعي بجنورد


متن مصاحبه :

خبرنگار: سلام آقای دکتر مرسی از اینکه وقتتون رو به من دادید! لطفا خودتون رو معرفی کنید و بگید از کدوم مرکز هستید؟
دکتر: من دکتر فرخانی ام . از بیمارستان تامین اجتماعی بجنورد.
خبرنگار : بسیار عالی! خیلی خوشوقتم که در خدمتتون هستم. آفای دکتر با توجه به توضیحاتی که همکاران من درباره دپارتمانهای هلدینگ نگاه آرمانی خدمتتون ارائه دادند؛شما فکر می کنید که کدومش می تونه به شما کمک کنه؟
دکتر فرخانی: نگاه آرمانی نیست ؛ چیزیه که اتفاق افتاد و شما این کار رو کردین. یه آرزو نیست الان انجام شده. ما در بخش آموزش به بیمارمون چه در بدو ورود به بیمارستان و چه بعد از ترخیص؛ همیشه مشکل داریم . اگه پرستار حوصله داشته باشه آموزش بده ، توضیح بده یه مقدار کار راه می افته. ولی شما می تونید این کار رو برای ما و بیمارهامون راحت تر کنید. وارد بیمارستان شد باید چیکار بکنه و خارج شد بسته به نوع بیماریش چه آموزشهایی باید بهش داده بشه که الان جزء الزامات هست جزء اعتبار بخشی هست کار انجام میشه ولی نه به اون کیفیتی که یه نفر حواسش جمع باشه سرحال باشه بخواد یه آموزشی بده . ممکنه یه روز شلوغ ، آموزشه ضعیف تری داشته باشه. تبلیغات خوده بیمارستان، من بیمارستان رو فلان دستگاه رو بهش اضافه کردم یا فلان بخش رو بهش اضافه کردم. کسی خبر نداره ، درمونگاه مریض میاد میره! بازم میخواد بره بیرون اون کار رو انجام میده . دونه دونه نمی رسیم بهشون آموزش بدیم. ولی تمام مانیتورهای بیمارستان آمادن که تبلیغات ما رو پخش کنن. تبلیغاتی رو که احتمالا شما خواهید ساخت. چون توضیحاتی رو که همکارتون دادند واقعا دلچسب و لذتبخش بود. فکر می کنم همه جوره! سایت ، سایت رو همکارا تو بیمارستان دارن آشنا میشن باهاش. برای نوبت دهی یا برای نشون دادن امکاناتی که ما داریم تو بیمارستنمون سایت رو میشه خیلی ساده ساخت با یه اچ تی ام ال (HTML) . خودِ من سایت می ساختم خیلی ارزون و لی میشه یه سایت ساخت که امتیازش تو گوگل بالا باشه. که توی موتورای جستجو بالا باشه و براحتی پیدا بشه . سرعت لودش بالا باشه. طرف بخواد تو موبایلش صفحه رو لود کنه بایه سرعت اینترنت پایین یک ساعت طول نکشه بخواد یک صفحه لود بشه . تصاویر چه جوری بیاد با چه کیفیتی باشه اینا همه باید همه فکر شده باشه و یه تیم قوی باید این کار رو بکنه. امیدوارم که شما بتونید خدتون رو بیشتر معرفی بکنید، چون همه نیاز داریم. ما الان مدتهاست نیاز داریم که هر قسمت از کارمون رو باید به یه نفر بدیم که خیلی هم حرفه ای نباشن. کار رو قبول میکنه ولی اون چیزی که من می خوام درنمیاد. یا شاید اصلا من نمی دونم چی میخوام. چون ندیدم مثلا من میگم یه کارتِ اینجوری می خوام. وقتی شما بهم میگید که این مدل کارت هست؛ میگم اِاِ چه قدر جالب اینم هست. شما حتی میتونید نمونه کارهاتون رو تو سایتتون معرفی کنید. با تمام بیمارستانا در تماس باشید یه فکس بفرستید کار قشنگی که دیروز کردین؛ اطلاعاتو گرفتین مسیج دادین . مسیجِ کوتاهی که مشتری خسته نشه از خوندنش بگه ” ای وای یه مسیج طولانی تبلیغاتی دیگه اومد.” مثلا یه آدرسه سایت باشه خیلی کاره قشنگی می کنید شما استادید استفاده می کنیم ازتون.
خبرنگار: مرسی از توضیحاتی که دادید لطف کردید. آقای دکتر اگه بخواید به دوربین ما نگاه آرمانی رو در یک جمله توصیفی داشته باشید چی میگید؟
دکتر فرخانی: همون نگاه آرمانی که میخواستم باشه و شما دارد محققش می کنید. مرسی
خبرنگار : مرسی ! ممنون از شما . اگر برای همکارای خودتون تو سطح مدیران بیمارستانی یا مراکز خدمانی توصیه ای دارین که بخوان از نگاه آرمانی استفاده ای کنن این هلدینگ رو ما تاسیس کردیم برای شماها ، چه توصیه ای دارین؟
دکتر فرخانی: پنج دقیقه به حرفای این جوونی که پشت دوربینه گوش کنن . خیلی قشنگ صحبت می کنه.
مهندس صنم پور: خیلی ممنون شما خیلی محبت دارید آقای دکتر ، ولی من اگه بخوام برای مدیران سازمانها و بیمارستانی و مراکز خدمات درمانی یه توصیه داشته باشم تو یه جمله ؛ می تونم بگم مدیران ارشد نگاه آرمانی بی شک همه تلاششون رو می کنن که حداقل سه آرزو و خواسته ی کسب و کاری شما رو برآورده بکنن.
خبرنگار : مرسی که وقتتون رو دراختیار من قرار دادین
دکتر فرخانی: خواهش می کنم؛ خداحافظ شما!

مصاحبه با دکتر رضانژاد، مدير بيمارستان حضرت ابوالفضل کاشمر


خواندن متن مصاحبه

سلام آقا ی دکتر ممکنه خودتون و معرفی کنید از کدوم مرکز تشریف آوردید؟
دکتر : سلام عرض میکنم خدمت شما و تیمتون، بنده دکتر رضا نژاد از بیمارستان حضرت ابوالفضل کاشمر هستم.
خبرنگار : بسیار عالی خوشبخت هستیم از آشناییتون. ا.ل سوال من این هست با توجه به توضیحاتی که همکاران ما به عنوان کارشناس خدمتتون ارائه دادند هلدینگ نگاه آرمانی را چطور ارزیابی میکنید؟
دکتر رضا نژاد : با توجه به شناخت مختصری کخ نسبت به مرکز شما پیدا کردم نظرم این است که شرکت شما یک تیم مشاوره در زمینه های متعدد است از جمله آموزش های تخصصی و مشاوره های حقوقی فعالیت میکند.
خبرنگار : خب با توجه به این نکات به نظر شما تیم نگاه آرمانی چطور در روند پیشرفت بیمارستان میتونه موثر باشه؟
دکتر رضا نژاد: در زمینه تهییه محتوای آموزشی ، محتوایی که ممکنه ما بعضاَ ضعف داشته باشیم از نظر مولتی مدیا سی دی که ما امکاناتش رو در اختیار نداریم و دنبالش هم هستیم میتونیم از توانایی تخصصی تیم شما استفاده کنیم.
خبرنگار : سوال دیگر این استکه در ایرن یا درخارج از کشور اگر در کنگره یا سمیناری شرکت کردین مثل این شرکت رو دیدین؟
دکتر رضا نژاد : مثل این شرکت رو من دنبالش میگردم در حقیقت ولی الان که در این کنگره شرکت کردم و در گذشته هم در مراکز دولتی و بیمارستان های متعددی هم فعالیت داشتم یک سری نقاط ضعف داشتیم که من به دنبال حلشون بودم از جمله یک سذی مراکزی که بتونیم در زمینه مشاوره خرید تجهیزات،حقوقی و مولتی مدیا ازشوناستفاده کنیم، و اینجا به نوعی اولین جایی هست که این مرکز و مشاهده میکنم.
خبرنگار : با توجه به اینکه هلدینگ نگاه آرمانی اولین مرکز و متخصص ترین مرکز در این زمینه هست نقطه نظرتون و ممکنه بیان کنید در این زمینه ؟
دکتر رضا نژاد: فقط اطلاع رسانیتون رو بیشتر کنید.

مصاحبه با آقاي دکتر سليماني، مدير بيمارستان تامين اجتماعي امام رضا قم


متن مصاحبه :

خبرنگار : سلام آقای دکتر ممکنه خودتون رو معرفی کنید
دکتر : بنده سلیمانی هستم مدیر بیمارستان تآمین اجتماعی قن
خبرنگار : خیلی متشکر از اینکه قبول زحمت کردین و تشریف آوردین.با توجه به توضیحاتی که همکاران بنده ارائه کردند در هلدینگ نکاه ارمانی چقدر جای کار میبینید که باید انجام بشه ؟
دکتر سلیمانی : با توجه به صحبتهایی که از قبل با هم داشتیم عملا با تئوجه به این روند کار و این برنامه ای که در سیستم بهداشت و درمان داره انجام میشه پیش نیازهای خودش را بتونه انجام بده بسیار جای کار داره.
خبرنگار : با توجه به اینکه تخصص شما در حوزه مارکتینگ هست شرکتی در تخصص ما ودر ایران را می شناسیدیا اگر که نه چه قابلیتهایی را در نگاه آرمانی میبینید؟
دکترسلیمانی : تا جایی که من اطلاع دارم و استانهای مختلفی که رفتیم جایی که اینچنین سیستماتیک بخواد این کار رو انجام بده ندیدم و اگر بتونه هلدینگ شما این کار و انجام بده فکر کنم موفق بشه در این زمینه.
خبرنگار : سوال آر اینه که با توجه به دّارتمان های مختلفی که نگاه آرمانی داره کدوم قسمتش بیشتر برای شما جذابیت داره ؟
دکترسلیمانی : با توجه بهه اینکه من خودم هم دستم تو این کار است همه رو علنا لازم و ملزوم میدونم.به جای دید عرضه باید از دید مشتری نگاه بکنیم . اوجایی که هستن ویترین کار است و ممکنه روند اجرای کار رو خیلی ها ندونن. و به نظر من همون کار مارکتینگ که شما دارین انجام میدین از همه بخش ها مهمترین قسمت کار است.
خبرنگار : شما پیشنهادی برای ما درنگاه آرمانی دارین؟
دکتر سلیمانی : ما هم توصیه میکنیم اگر روند معرفی شرکتتون رو بتونید به مراکزی که تشنه هستن انجام بدین قطعا موفق هستین.

مصاحبه با خانم تشکري، مدير بيمارستان خصوصي بوعلي همدان


متن مصاحبه :

سلام خیلی ممنونم که به غرفه نگاه آرمانی تشریف اوردین. ممکنه خودتون و معرفی کنید؟
من دکتر اعظم تشکری مدیریت بیمارستان خصوصی بوعلی همدان هستم.
خبرنگار:خیلی مچکرم. با توجه به توضیحاتی که بهتوان ارائه دادند هلدینگ نگاه آرمانی و مدل نوآورانه ما در مدیریت بیمارستانها
دکتر تشکری :یکی از دوستان که خیلی مشتاق علم وپژوهش و روش های نوآورانه هست غرفه شما رو به من معرفی کرد. و من هم دنبال غرفه شما گشتم و به اینجا اومدم.و دوستان شما برای من توضیح دادند خیلی جالب بود و فکر کنم شما تنها شرکتی در ایران هستید که دپارتمان های مختلفی دارین برای ارائه نوآورانه بیمارستانها به دست مدیران.
من به خاطر اینکه علاقه زیادی دارم به اینکه روش های نوآرانه رو دخالت بدم در کارم. چیزی من که دیدم این بود که دپارتمان علمی دارین،پژوهشی،آموزش و فناوری اطالاعاتبرای تبلیغات و سمیناری که یک مدیر میتونه اجرا کنه دنیا دیگه به این شکل نیست که یک مدیر وقت بزاره رو تک تک امور.چقد خوبه که یک مدیر یک شرکت رو که میشناسه در پیشبرد کارش،کار رو بسپره به اون شرکات و خودش منیج کنه امور رو .خیلی از مواردی که شما رد کارتون دارین و متخصص هستم دپارتمان شما، امیدوارم مدیران ما بتونن استفاده کنن.من فکر کنم با سابقه چندساله ای که در مدیریت بیمارستان دارم فکر کنم بسیار بسیار عالیه
حتی در خارج از کشور مدیران بیمارستانم کار را به شرکت ها می سپارن چون وقت مدیر بسیار با ارزش و مدیر فقط وقتشو رو مدیریت بزاره.
خبرنگار :با توجه به اینکه مجموعه ما در ایرام اولین هست که مارکتینگ خدمات درمانی رو انجام میذپده شما توصیه ای به مدیران بیمارستان ها دارین ؟
دکتر تشکری : با توجه به تاکیدی که وزارت بهداشت در بهبود کیفیت بیمارستان ها داره شاید سنواتی که ما کار میکردیم روش های بهبود کیفیت به نوعی دیگر انجام مشد ولی الان به لطف و همت عزیزان به خصوص دکتر هاشمی یه هم قوی هست که یه سیستم کیفیتی قوی که داریم لینک میشیم با دنیا. که این امر رو برقرار کنیم. یکی از شرایط کیفیت در بیمارستان و موثر در ارتباط سنجی این هست که مدیربتونه تمام بخش ها را همگام با هم پیش ببره و این شرایط رو نمیتونه به تنهایی انجام بده و باید از یارانی استفده کنه در این زمینه تخصص دارن و برتد هستن
من روی صحبتم با مدیران هم سن و سال خودم هست که به جوانان اعتماد کنه و هرچند که شاید ما تجربمون در این زمینه زیاد هست ولی یک مدیر همه علوم رو نداره و بهتره که تو این کار از شرکت هایی مثل شما کمک گرفت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *