سمینار سلام حال خوب : دنیای مدرن امروز با تکنولوژی های پیشرفته، شاید زندگی انسان را به ظاهر آسان تر کرده ولی ما برای داشتن آن، بهای سنگینی پرداخت کرده ایم، یعنی از آرامش مان مایه گذاشته ایم. این روزها اگر کسی بگوید حالم خوب است، همه با تعجب به او نگاه می کنند، که مگر می شود امروزه فردی استرس و نگرانی نداشته باشد؟ و درگیر افکار منفی روزمره نباشد؟

برای پاسخ دادن به این سوالات مهم به بررسی روشهای استفاده از تکنیک های بهبود فردی، یکی از مربیان این حوزه پرداخته شد. آقای مهدی صنم پور مدرس- مربی بهبود فردی می باشند که به تازگی سمیناری با عنوان ” سلام حال خوب” در کشور با اهدافی جالب برگزار نموده اند؛

مهدی صنم پور:  درست است که شرایط زندگی  مردم در کشورمان در حال حاضر بسیار سخت می باشد و این باعث شده میزان بیماریهای روانی و جسمی که وابسته به استرس می باشند نیز بسیار زیاد شده باشد؛ اما باید برای درمان آن از روشهای درست و سریع الاثر استفاده کرد. اگر مردم کشورمان ناراحت هستند و نمی توانند از زندگی لذت ببرند باید به دنبال راه چاره باشیم. پس هر وقت که در این شرایط ذهنی گیر افتادید باید به این سوال مهم جواب بدهید که؛ برای حل مشکل فعلی چه کاری از دستم بر می آید؟ برای بهتر شدن حالم چه باید انجام دهم؟ آیا می توانم در این شرایط بر استرس هایم غلبه کنم و حال خوبی داشته باشم؟ اصلا چرا باید وقتی شرایطم خوب نیست، نگران حالم باشم؟

سمینار سلام حال خوب

در سمینار ” سلام حالِ خوب” برای اولین بار در کشور به دور از هیجانات کاذب، دلایل کاملا علمیِ شاد بودن را به زبان ساده و در قالب بازی و تمرین با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشته شد. چرا گفته می شود هیجان کاذب؟ زیرا وقتی یک سخنران نداند دلایل واقعی شاد بودن چیست و چرا باید شاد باشیم و اگر افکار درون ذهن ما مثبت یا منفی باشد، چه تاثیری بر فیزیولوژی بدن مان دارد، فقط با استفاده از جملات انگیزشی، در بین شرکت کنندگان شور و هیجان ایجاد می کند. حتما می گوئید اینکه خوب است؟! بله ما هم می گوییم ایجاد این هیجان برای افراد جامعه خوب است اما وقتی شما دلایل دقیق و درست شاد بودن را ندانید، بعد از چند روز تمام آن هیجان، اثر خود را از دست می دهد و شما دوباره در حالت استرس و ناراحتی قبل خود قرار خواهید گرفت.

سی ام مرداد ماه سال نود و هفت،سمینار سلام حال خوب در بین مقامات عالی رتبه استانی، ورزشکاران، هنرمندان و بسیاری از شهروندان درجه یک شیرازی برگزار شد. در این سمینار که در جهت بهبود فردی برگزار شد، سه هدف مهم محقق گردید؛ اولین هدف، حمایت از بیماران دیستروفی عضلانی استان فارس بود و هدف دوم؛ برگزاری یک سمینار پر از انرژی و شور و شوق با آموزش دلایل کاملا علمی، شاد بودن و دوری از انرژی های منفی برای بیماران، خانواده ها و مدعوین بود و در نهایت هدف سوم؛ استفاده از روشهای جدید درآمدزایی خیریه ها و انجمن های مردم نهاد و انجمن های حمایتی بیماران و جذب درآمد از روشهای درست بر اساس اصول مارکتینگ جهانی برای دوری جستن از روش های اشتباه و سنتی گذشته.

سمینار سلام حال خوب

محققان بر این باوراند که اگر افراد جامعه ای حال روحی و درونیشان خوب باشد، بدون شک می توانند برای حل مسائل مالی و اجتماعی خود نیز راهکارهایی مناسب پیدا کنند. در اصل وقتی ذهن انسان در آرامش بسر می برد توان بیشتری در پیدا کردن راههایی برای رفع مشکلات پیدا می کند.

در سمینا بزرگ ” سلام حالِ خوب”،  آقای مهدی صنم پور به عنوان سخنران و مربی بهبود فردی-شغلی به این پرسش ها پاسخ دادند که:

 • چه چیزی باعث می شود حالمان خوب نباشد؟
 • جنس افکار درون ذهن مان چیست؟
 • چرا باید ذهن مان را از افکار منفی خالی کنیم؟
 • افکار مثبت و منفی چه تاثیری بر آینده و سبک زندگی ما دارند؟
 • اصلا چرا باید به مدل افکارمان، اهمیت بدهیم؟
 • چگونه به طور عملی بر افکار منفی ذهنی، غلبه کنیم؟
 • نقش حیاتی افکار در میزان عمر انسان چیست؟
 • چرا مجبوریم آدم خوبی باشیم؟
 • نقش مغز انسان در ایجاد خوشبختی و بدبختی چیست؟
 • تکنیک های سویچ سریع از افکار منفی به مثبت کدامند؟
 • چطور با کارهای ساده، بیشترین شادی را در خود و دیگران ایجاد کنیم؟

در سمینار بزرگ ” سلام حالِ خوب” ، که اینبار در جمع کثیری از مبتلایان به بیماری دیستروفی و خانواده های آنها در شهر شیراز برگزار می شد آقای مهدی صنم پور؛ بنیانگذار تئوری ” تکنولوژی قدرت درون” و مربی بهبود فردی-شغلی، به عنوان سخنران اصلی در سمیناری جذاب و پر انرژی، شرکت کنندگان را با دنیای قهرمان ها و سبک زندگیشان بیشتر آشنا نمودند و گفتند که مهمترین راز قهرمان ها در دنیا چه می باشد؟!  چرا و چگونه آنها تبدیل به یک فرد قدرتمند و شکست ناپذیر می شوند؟

آقای صنم پور در پایان احساس خود از سمینار سلام حال خوب را اینگونه بیان کردند که: بسیار خوشحالیم که؛ یکبار دیگر با یاری و نگاه مهربان پروردگار و با کمک تیم خلاق بیان بهترتوانستیم یک گام موثر در راستای انجام تعهدمان در ایجاد حال خوب و انگیزه های مثبت در بین افراد کشور عزیزمان برداریم. شور و اشتیاق بسیار زیاد شرکت کنندگان در حین سمینار و پس از آن، نه تنها خستگی ما را به در آورد بلکه انگیزه هایمان را برای ادامه مسیر تا محقق شدن هدف نهایی برای شادتر کردن کل افراد جامعه نیز بیشتر و بیشتر کرد.

سمینار سلام حال خوب

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *