آموزش کارکنان: ضروری ترین عنصر برای موفقیت بازاریابی است.

 

یکی از مهمترین علل اصلی عدم موفقیت بازاریابی خدمات درمانی و صنایع وابسته، در حوزه آموزش کارکنان می باشد. شما می بایست تیم خود را برای بازاریابی بهتر، خدمات درمانی/ پزشکی  و صنایع وابسته، بهینه سازی کنید.

تجربه ما در حوزه بازاریابی خدمات درمانی و شیوه های اثبات شده در دنیا، نشان می دهد که آموزش کارکنان برای بهبود موفقیت بازاریابی شما حیاتی است. به عنوان مثال، اگر کارکنان شما قادر به تبدیل، یک تماس گیرنده به مشتری نباشند و یا نمی توانند ارتباط موثر مناسبی با بیماران شما و همکاران خود در چارچوب مدیریت کار تیمی داشته باشند، برنامه های آموزشی مناسب می توانند باعث افزایش بهره وری آنها و در نهایت موفقیت شما در بازاریابی، گردد.

 

آموزش کارکنان خدمات درمانی

آموزش کارکنان خدمات درمانی

 

 

نقش آموزش کارمندان در مارکتینگ خدمات درمانی

تمامی شرکتها و مراکز خدمات درمانی دنیا که در عرصه تولید، تجارت و ارایه خدمات به موفقیتهای چشمگیری دست پیدا کرده اند همواره در ارتقای مهارت و دانش کارکنان خود اهتمام ورزیده اند . مجموعه هایی که میلیونها و شاید میلیاردها تومان هزینه سرمایه گذاری کرده اند ولی به دلیل آنکه  کارشناسان بازاریابی، فروشندگان و کارمندان رابط با مشتریان آنها هیچ گونه آموزشی ندیده اند،  دچار چالش های عمیقی در حوزه کسب و کار خود شده اندو  بیشترین آسیبها را از همین رهگذر دیده اند. متاسفانه این مدیران آموزش های مربوط به بازاریابی و فنون ارتباط موثر با مشتری، را اصلا علم و فن یا هنر نمی دانند بلکه به صورت کاملا سنتی عمل می کنند.

درواقع این کارشبیه به این است که یک اتومبیل بسیارگران قیمت را به دست کسی بسپارید که گواهینامه رانندگی ندارد،
آماده باشید که او به زودی هم ماشین و هم خودش را نابود خواهد کرد.

 

مزیت آموزش کارکنان

مجموعه‌هایی را می‌شناسم که بعد از سال‌ها فعالیت برای اولین بار تصمیم گرفته‌اند کارکنان خود را آموزش دهند. کارکنان چنین شرکت‌هایی از محل عدم آگاهی از دانش روز بازاریابی، فروش و روانشناسی فروش و عدم موفقیت بیشتر در فروش و جذب مشتری، دهها وگاهی صدها میلیون تومان  فقط فرصت کسب درآمد را از دست می دهند و با ادامه این روند، روزی می‌رسد که شاهد فروپاشی شرکت‌هایشان باشند. مدیران شرکتها و مراکز خدمات درمانی هوشمند ۳ درصد از سودشان را  صرف ارتقای دانش، مهارت و شایستگی حرفه‌ای کارکنانشان می‌کنند. یادمان باشد که سطل دانش سوراخ است، حتی کسانی که بالاترین دانش را داشته باشند بدون بازآموزی و یادگیری مستمر، در آینده نزدیک به یک بی‌سواد مطلق تبدیل خواهند شد.

 

فروش و جذب مشتری

لطفا همین حالا یک محاسبه ساده را انجام دهید؛
اگر از راه آموزشکارکنان‌تان فقط ۲۰ درصد توان فروش و جذب مشتری آنها بالا برود سود آن چقدر خواهد شد؟
و بالعکس ضرر آن چقدر خواهد شد؟

در نتیجه کارکنان آموزش دیده نسبت به کارکنان آموزش ندیده به تغییرات سازمانی و همچنین تغییرات جامعه آگاهانه تر واکنش نشان می دهند و از آن جا که حیات و ادامه زندگی مجموعه شما تا حدود زیادی به دانش و مهارت کارکنان تان بستگی دارد، افراد ماهرتر و آموزش دیده تر نقش مؤثرتری در کارآمدی و بهره وری سازمانی خواهند داشت. از طرف دیگر آموزش با افزایش میزان اطلاعات، دانش، مهارت ها و قابلیت های کارکنان، آنان را برای ایفای وظایف و قبول مسئولیت های جدیدتر، آماده تر و مجهزتر می کند.

 

مزیت فعالیت های آموزشی

به طور کلی در شرکت های تجهیزاتی و مراکز خدمات درمانی که به رشد کمی و کیفی دانش و مهارت کارکنان خود می اندیشند و پیوسته فعالیت های آموزش در آن در جریان است، افراد به طور مستمر توانایی های خود را افزایش  داده و چگونه آموختن و به کار بستن را می آموزند . در چنین سازمانی، ابتکار، ابداع، ارتقای آگاهی و دانش افزایی به نوعی رفتار همگانی مبدل می شود و توفیق در تحقق اهداف سازمانی امری قطعی است و هرگز مجموعه شما دچار جمود فکری نخواهد شد.

 

آموزش کارکنان خدمات درمانی

آموزش کارکنان خدمات درمانی

بسیاری از صاحبنظران درباره اهمیت و نقش آموزش در جامعه اظهار نظر  کرده اند به عنوان نمونه:
پیتر دراکر عقیده دارد که علی رغم هزینه‌های سنگین تربیت نیروی کار، آموزش همراه با اِعمال صحیح مدیریت در مدتی کوتاه،
هر کشور عقب مانده ای را در زمره کشورهای پیشرفته و برخوردار از بهره وری بالا قرار می دهد.

 

  • ارتباط توانمندسازی کارکنان و آموزش:

یکی از مشکلات اساسی شرکت ها و مجموعه های خدمات درمانی، کمبود کارکنان ورزیده و دارای مهارت کافی است. دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در آماده سازی افراد برای ورود به مجموعه ها نقش زیادی ندارند. فارغ التحصیلان دانشگاهی با مجموعه ای از اطلاعات علمی هنوز قابلیت های لازم را برای فعالیت در دستگاه های اجرایی ندارند. بنابراین آموزش کارکنان و توانمندسازی و افزایش مهارت های فردی و شغلی آنها برای فعالیت هایی که مورد نظر است، شاید یکی از مهمترین راهکارهایی است که برای توانمندسازی نیروی انسانی در مجموعهء، مورد نظر است. تدوین برنامه های آموزشی برای کارکنان و اجرای دوره های کوتاه مدت و بلند مدت که قابلیت های فکری و تخصصی کارکنان را افزایش دهد از عواملی است که نقش بسیار مهمی برای توانا سازی کارکنان دارد.

آموزش خوب، نارضایتی شغلی و دوباره کاری را به مقدار زیادی کاهش داده و کارکنان را یاری می دهد که با تمام ظرفیت خود کار کنند. یک چنین هدف های مهمی تحقق نمی یابند مگر آنکه تمام سلسله مراتب سازمان (از مدیر اجرایی تا کارکنان ) به اهمیت آموزش آگاه باشند .

بنابراین می توان نتیجه گرفت که: یکی از عواملی که تاثیر زیادی بر افزایش بهره وری داشته و می تواند در بهبود آن نقش مهمی را ایفا کند آموزش نیروی انسانی است. تکنیک های نو و طرح های جدید بهبود بهره وری نمی تواند بدون نیروی انسانی آموزش دیده در تمام سطوح سازمان به طور مؤثر ایجاد و یا به کار گرفته شود .

 

  • اهداف آموزش کارکنان:

اهداف آموزش، انواع، سطوح مهارت‌ها، توانایی‌ها، دانش و نگرش شرکت‌کنندگانی که در برنامه کامل آموزشی شرکت می‌کنند را مشخص می‌نماید.

هدف های مهم آموزش عبارتند از :

– افزایش رضایتمندی در کارکنان و مشتریان

– هماهنگی با تغییرات و پیشرفت های علمی و تکنولوژی در جهان

– هماهنگی با نیازهای جدید جامعه و ارباب رجوع

–  کسب مهارت های ادارکی ، فنی و روابط انسانی

–  کسب نگرش درست و آمادگی برای ایجاد تغییر در سازمان

– اثر بخشی و کارآیی نیروی انسانی

–  افزایش اعتماد به نفس و دستاوردهای فردی

–  فراهم کردن مسیر رشد آتی افراد

–  ارتقاء حس یادگیری

–  کاهش ترس از قبول وظایف جدید

–  مدیریت کار تیمی

–  تبدیل مجموعه به محلی بهتر برای کار و زندگی

– افزایش روحیه نیروی کار

–  همسویی کارکنان با اهداف سازمانی

–  افزایش اعتبار، صراحت و اعتماد در مجموعه

–  کمک به افزایش ارتقاء سازمان از درون

– کمک به کاهش هزینه ها در بسیاری از زمینه ها مانند تولید، امور اداری و پرسنلی و…

 

لطفاً کارکنان خود را آموزش دهید:

در یک مرکز خدمات درمانی افزایش رضایت بیمار، بسیار با اهمیت است. بیماران امروز انتظار دارند با  احترام  با آنها برخورد شود، یادتان باشد با توجه به رقابت شدید در تمام بخش های بازار، امروزه این امر بسیار مشکل است. فراموش نکنید کارکنان شما و چگونگی برخورد آن‌ها با مشتری، خود تبلیغ بسیار مهمی است. هر حرکت و جمله  آن‌ها برای مشتریان موجود و آینده یک تبلیغ محسوب می‌شود.

شما می‌توانید بهترین تبلیغات را برای مجموعه خود انجام دهید اما یک برخورد اشتباه از طرف منشی شما که به تلفن پاسخ می‌دهد، می‌تواند تمامی میلیون‌ها تومان پولی را که برای معرفی شرکت خرج کرده‌اید، به باد دهد. در نتیجه تمام کارکنان شما که به هر نوعی با مشتری در تماس هستند می بایست دوره های مقدماتی و پیشرفته فنون مذاکره، فن بیان، اصول مشتری مداری،CRM ، روشهای نوین بازاریابی و فروش، مهارت های مدیریت فردی و گروهی، آداب معاشرت اجتماعی و تجاری، ارتباط تلفنی موثر و دوره هایی از این دست را طی کنند تا به ابزارهای ارتباطی نوین در مواجهه با مشتریان مسلح گردند.

 

کلام آخر اینکه:

میدان نبرد مدیران، میدان کسب و کار آنان است،
مدیران شرکت‌ها و مراکز خدمات درمانی هرچقدر نسبت به حفظ سرمایه‌هایشان حساس باشند به همان نسبت باید در امر آموزش‌کارکنانشان سرمایه‌گذاری کنند.

 چگونه برنامه آموزشی ما می تواند باعث افزایش فروش و اعتبار شما گردد ؟


مدرسان و مربیان ما می توانند کارمندان بخش های مختلف(پرسنلی و مدیریتی) شما را به ستاره هایی بزرگ تبدیل نمایند. ستاره هایی که دارای مهارتهای ویژه در ارتباط موثر با بیمار و همکاران، تبدیل تلفن به مشتری، افزایش رضایتمندی بیمار، افزایش فروش و در نهایت بهینه سازی مجموعه شما، هستند. ما یک برنامه سفارشی آموزشی را با توجه به نیازهای شما طراحی و ارائه کرده و در صورت نیاز روند بهبود فردی کارکنان شما را نیز، پیگیری خواهیم کرد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 26423195-021 تماس بگیرید و یا برای مشاوره رایگان خود بر روی دکمه زیرکلیک نمایید.


 

سرفصل های آموزشی بازاریابی خدمات درمانی/ پزشکی:• با وجود محیط نامطمئن اقتصادی و سیاسی چگونه می توانیم سود، درآمد و تعداد بیماران و مشتریانمان را رشد دهیم؟ آیا استراتژی های بازاریابی برای جذب مشتریان مورد نظرتان را می دانید؟


• اصول مشتری مداری در بازاریابی خدمات درمانی:

پاشنه آشیل و شرط بقاء، یک مرکز خدمات درمانی حفظ و نگهداری مشتریان می باشد، برای آن چه نقشه هایی دارید؟

- ویژگیهای اصلی كسب وكارهای خدمات درمانی چیست؟
- كیفیت چیست و چرا مشتری اغلب از كیفیت شكایت دارد؟
- روشهای برخورد با تیپ های مختلف مشتری
- نقش كاركنان شما در صعود و سقوط برند شما چیست؟
- دغدغه های توسعه یك مدیر كسب و كار
- تكنیكهای جذب مخاطب و نحوه تبدیل آن به مشتری
- در مورد بیماران بالقوه ای که با شما تماس می گیرند اسرار آمیز باشید
- آنچه یك مدیر باید بداند تا با سرعت 1000كیلومتر پیشرفت كند
- روشهای مدیریت شكایت مشتریان و تبدیل آن به پول
- ایجاد مزیتهای رقابتی برای توسعه پایدار

• مهارت های ارتباط موثر در بازاریابی خدمات درمانی/ پزشکی:

بهترین و کم هزینه ترین روش در بازاریابی خدمات درمانی، برقراری ارتباط موثر با بیماران می باشد، چراکه باعث تداوم خرید خدمت می گردد. توصیه میکنیم برای این منظور، کارمندان تان را آموزش دهید.

- مدلهای ارتباطی چطور شكل میگیرند؟
- چرا برخی از افراد حرفهای ما را درك نمی كنند؟
- راههای ارتباط مؤثر فوری چیست؟
- چرا ایجاد ارتباط مفید مثل الماس است؟
- چطور كاری كنیم كه هرجور آدمی را به خود جذب كنیم؟
- رازهای چشمهایی كه حرف میزنند
- چطور یك گفتگوی بی نظیر را شروع كنیم؟
- یاد بگیریم كه چطور معتبرتر باشیم؟
- روشهای ارتباط مؤثر تلفنی

• آموزش توانمندسازی مدیران

آیا می دانید فرهنگ سازمانی چیست؟؟ فرهنگ سازمانی روشی موثر در افزایش بهره وری می باشد که می گوید؛ مدیران نیز بخشی از کارکنان مجموعه شما هستند پس آنها نیز باید در حوزه خود آموزش های لازم را ببینند.

- ارتباطات مؤثر و مهارت‌های میان فردی
- تکنیک‌های خلاقیت و حل مسئله
- روش های مدیریت برخود
- اثربخشی تیمی چیست؟
- چگونه باید نیروی کارآمد استخدام کنیم؟
- اثربخشی سازمانی و رهبری
- مهارتهای کارگروهی - از کارکنان تان بیشتر بدانید
- ۵ عامل افت کاری چیست؟
- انواع مدیران و سطوح مدیریت
- مدیریت موفق
- جادوی مدیریت بر خویشتن، قبل از مدیریت بر دیگران
- مدیریت زمان الماسی در دستان شما
- اتیکت های ظاهری، رفتاری و کلامی

• آموزش مهارت های مدیریت کسب و کار خدمات درمانی

اگر می خواهید کسب و کاری پر رونق داشته باشید، تنها تسلط شما بر علوم پزشکی دیگر کارساز نخواهد بود. شما بدون شک باید بر روشهای تدوین و مدیریت کسب و کار خود نیز مسلط باشید.

- آشنایی با هدف و هدف گذاری
- اصول مدیریت و سازمان
- مدیریت کارآفرینی
- آشنایی با مشتری مداری
- آشنایی با برخی اصول مهم در تبلیغات
- آشنایی با اهمیت آموزش در سازمان
- هوش مالی و تجاری
- آشنایی با روش های تشویق و تحسین و ایجاد انگیزه در منابع انسانی
- آشنایی با فن بیان و سخنوری
- آشنایی با برخی از اصول شروع مذاکره


آموزش کارکنان خدمات درمانی

• سرفصل های بازاریابی و فروش شرکت های تجهیزات پزشکی و دارویی:


با وجود تغییرات انقلابی در مراقبت های بهداشتی، از بازاریابی برای ادامه حیات و رشد بهره ببرید.

• مدرسان ما به شما کمک می کنند تا:

- کشف کنید کدام 20 درصد از فعالیت ها 80 درصد از سود شما را به دست خواهد آورد.
- بر 6 استراتژی بازاریابی مسلط شوید.
- چگونه و با چه مهارتی بدون گشتن به دنبال نیازمندان، بازار موثری بسازید؟
- چگونه اخلاقی ترین جذب مشتری را برای موارد بیشتر داشته باشید.
- با وجود رقابت های تهاجمی نفرت انگیز، چگونه در بازار خود تسلط یابید.
- چگونگی دو برابر کردن امکان برنده شدن استراتژی های فروش

• بررسی رفتار مشتریان در بازریابی تجهیزات پزشکی

اگر میخواهید سرعت شما در فروش بالاتر رود، باید رفتارهای مشتریان تان را بشناسید، اطلاعات دقیق در این حوزه بسیار حیاتی ست، برای این موضوع کاری انجام داده اید؟

- چرا بسیاری از وب سایت های بهداشت و درمان شکست خورده اند؟
- چگونه اینترنت رفتار مشتریان را تغییر داده است ... برای همیشه.
- چگونه از گرایش مشتریان به استفاده از اینترنت و موبایل بهره مند شویم؟
- الگوهای خرید مشتریان چگونه است؟
- تغییر رفتار و انتظارات مصرف کننده در کسب و کار ما چیست؟
- جمله " من الان آن را می خواهم " یعنی چه؟

• رقابت برای پیروزی در فروش تجهیزات پزشکی/ آزمایشگاهی

بهترین راه برای خروج از بحران، طراحی و مهندسی فروش حرفه ای است. زودتر دست به کار شوید و برای دستیابی به بازارهای برتر، بخش فروش خود را مدرن کنید.

- روشهای جذب و آموزش نیروی فروش
- تکنیک های شناخت بازار هدف
- عبور از فروش سنتی و ایجاد فروش بالا به روش مدرن
- چگونه در دنیای جدید، رقابت موثری داشته باشیم؟
- از کجا باید تحقیقات بازاریابی مورد نیاز خود را دریافت کنید؟
- چگونکی ایجاد محصولی که مشتریان می خواهند.
- چگونه بسته های موثر خرید ایجاد کنیم؟
- روشهای ایجاد مکان هایی مناسب برای بازار هدف شما .
- چگونه برای مصرف کننده محصولات مان چشمگیر باشیم؟
- اسرار قیمت گذاری موفق چیست؟
- روانشناسی فروش موفق
- متقاعدسازی در خرید و فروش
- چرا بعضی‌ها نمی‌خرند؟
- چطور یک فروشنده دوست داشتنی باشیم؟

• برندینگ در شرکت های تجهیزات پزشکی

بیایید به سرعت، شهرت یا "نام تجاری" خود را بسازید. نام تجاری شما بیشترین سود را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

- ساختن یا حفظ شهرت خود به عنوان یک رهبر شناخته شده درجای مناسب ودر شهرمورد نظر.
- چگونه در راهی مثبت ، یک بسته را کنار بگذارید؟
- چگونه چشم انداز بزرگتر خود را به نام برندینگ ادغام کنید ؟
- برند واقعا چیست؟ ... و چرا شما به آن نیاز دارید؟
- چگونه یک لوگوی موثر ایجاد کنید؟
- چگونه با یک ادعا ، بیانیه موقعیت به وضوح و قدرتمند از خود ایجاد کنید که پاسخی به سوال "چرا شما؟" باشد.
- علامت گذاری استانداردها و رهنمون های برندینگ.
- ویژگی های بروشور و کاتالوگ موفق.
- چگونه مشتریان با بنیه قوی را هدف قرار دهیم ؟
- چگونه برند جدید خود را مطابق با خواسته مشتریان و پزشکان ایجاد کنید؟
- مدل و الگو برند خود را بر اساس نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدات طراحی کنید.
- از مطالعات موردی الهام بخش تقلید کنید.
 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Call Now Buttonمشاوره رایگان
بازاریابی خدمات درمانی
عضویت در خبرنامه نگاه آرمانی
به خانواده بزرگ نگاه آرمانی بپیوندید
اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد بود
X   نمیدونید! چقدر خوشحالیم که اینجایید...
  امیدواریم اونقدر قوی باشید که بتونیم بزودی با هم همکار باشیم
X   از اینکه اینجایید به شما تبریک می گوئیم!
  چون شما جزء اندک مدیران خوش فکری هستید که برای توسعه برند سازمانی خود اقدام کرده اید.
از اینکه اینجایید خیلی خوشحالیم!
با عرض پوزش در حال بارگذاری دوره آموزشی رایگان برای شما عزیزان هستیم.
لطفا در روزهای آتی به این صفحه مراجعه کنید و یا با درج ایمیل خود؛ از ارسال این دوره رایگان بهره مند شوید.
اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد بود