استرتژی-تبلیغاتی-برای-خدمات درمانی
بازاریابی خدمات درمانی و استراتژی تبلیغاتی
آوریل 21, 2020
نگاه آرمانی بازاریابی و برندینگ خدمات درمانی
رقابت در بازاریابی خدمات درمانی و پزشکی
آوریل 21, 2020

بازاریابی خدمات درمانی در مجله انتخاب برتر

مهدی صنم پور مشاور بازاریابی خدمات درمانی: در هر نظام اقتصادی و بازرگانی، مقوله « بازار » به عنوان مهمترین رکن و عامل تشکیل دهنده مطرح می باشد، به طوری که بازار و روابط کنش و واکنشهای موجود در آن در شکل گیری و نهادینه کردن یک نظام اقتصادی- بازرگانی نقش اساسی دارد، ضمن اینکه تغییرات مداوم و بنیادی، ساری و جاری در بازار رقابت را بسیار متلاطم و پیچیده نموده است.

مقوله فروش و بازاریابی

بر این اساس، فعالین بنگاه های اقتصادی و همه کسانی که به نوعی در عملیات خرید، فروش، واردات، صادرات و توزیع درگیر هستند، اذعان می دارند که محیط بازرگانی در شرایط فعلی اقتصاد و صنعت و تجارت ایران، محیطی متغیر، پرریسک، پر تردید وتوأم با خطرات زیاد است و اگر جستجوی فرصت های مناسب کسب و کار در این محیط با موفقیت قرین نشود، و مدیر یا کارآفرین اقتصادی نتواند چشم اندازهای امید بخش با علائم مثبت را بیابد، یا با شناخت لازم از نقاط قوت وضعف خود از فرصتها وتهدیدهای محیط برای رسیدن به هدف های فروش، سود یا سهم بازار استفاده نکند، حیات تجاری او فاقد استراتژی یا راهبرد مناسب بوده و تحقیقاً چنین بنگاهی برای حضور در بازار با مشکلات عدیده ای مواجه شده و چه بسا تا مرز شکست کامل پیش رود.

از جانب دیگر، لزوم برخورد علمی با مقوله فروش و بازاریابی و حرکت به سمت روشهای نوین به جای روشهای سنتی، ایجاب می نماید که مدیران و کارشناسان فروش، ضمن رویکردی حرفه ای به موضوعات فروش و بازاریابی، با بحث های مدیریت استرانژیک و سایر نظریه ها و روشهای پیشرفته در این زمینه آشنا شوند. بر این اساس به توصیه دوستان خوش فکرم در مجله انتخاب برتر و در راستای رسالتی که در ارتباط با فرهنگ سازی و توسعه علوم، فنون و روشهای علمی حوزه های مختلف بازرگانی، از جمله فروش و بازاریابی برعهده خود می بینم، به انتشار سری مقالات مفید در این حوزه خواهم پرداخت.

بازاریابی خدمات درمانی در مجله انتخاب برتر

موضوع مقالات

مقالات با اشاره مختصر اما مفیدی که به مباحثی از قبیل برنامه ریزی و مدیریت فروش و بازاریابی خدمات درمانی و صنایع وابسته، طراحی استراتژیهای فروش، نقش فناوری اطلاعات(IT) و تجارت الکترونیکی در فروش و بازاریابی خدمات درمانی، فروش حضوری و آموزش فروشندگی حرفه ای دارد، اطلاعات، بینش و دانش لازم را در اختیار مدیران، کارشناسان و حتی متصدیان فروش و بازاریابی در حوزه بازاریابی خدمات درمانی، قرار داده و آنها را با روش ها و ابزارهای لازم برای کسب موفقیت در زمینه فروش و بازاریابی آشنا می سازد.

در انگلستان قرن هجدهم، گروهی از ماماها تلاش زیادی در جهت کاهش نرخ مرگ و میر نوزادان و مادران به هنگام وضع حمل نسبت به رقبایشان به عمل آوردند. آنها رازی داشتند که با تعصب از آن مراقبت می کردند، تا اینکه یک دانشجوی کنجکاو پزشکی بر بام زایشگاه رفت و از نورگیر، چنگک زایمان(Forceps) را که اختراع کرده بودند، دید. راز به نفع ماماها و بیمارهایشان، برملا شده بود. متخصصان زنان و زایمان امروز اکتشافات خود را مخفی نمی کنند، بلکه آنها را منتشر می کنند.

بازاریابی نوین پزشکی

من از دوستانم در مجله انتخاب برتر سپاسگزارم که به من اجازه دادند تا اسرار خود را منتشر کنم. این بخش برای خوانندگانی که فکر می کنند تقریباً همه مطالب عرصه تبلیغات و بازاریابی خدمات درمانی را می دانند نوشته نشده است. این، فصلی است نو برای کارفرمایان امیدوار و کارآزمودگانی که هنوز در پی راه هایی برای بهبود رفتار رقابتی خود و نیل به توفیق مالی بیشترند. من با استفاده از دانشی که به تحصیل و سپس به تجربه در طول سال های فعالیتم کسب کرده ام تنها درباره جنبه هایی از تبلیغات و بازاریابی خدمات درمانی که از تجارب خودم به دست آمده اند و منطبق بر اصول علمی بازاریابی است، مطالبی در این مقالات خواهم نوشت.

بازاریابی خدمات درمانی در مجله انتخاب برتر

پیشنهاد ویژه من به شما این است، با یاری همدیگر سعی کنیم به سرعت از فضای سنتی بازاریابی و فروش در حرفه خود عبور کرده و پا را در بسترهای بازاریابی نوین پزشکی قرار دهیم تا بتوانیم همگام با توسعه کسب و کار خود به ارائه بهترین خدمات به مشتریان بپردازیم.

معاینه و تشخیص درست

همه ما می دانیم که؛ معاینه و تشخیص درست نیمی از معالجه و درمان است. همیشه در جلسات مشاوره خود با مجموعه های مختلف به این مساله تاکید می کنم که باید دلایل اصلی مسائل و مشکلات مدیریت، کاهش درآمد، عدم بازاریابی خدمات درمانی مناسب، عدم تبلیغات اثربخش، نارضایتی مشتریان و … مشخص شود.

مشاور بازاریابی مانند یک دکتر متخصص باید دلیل اصلی درد و بیماری را تشخیص دهد حتی اگر این موضوع زمان زیادی از سازمان بگیرد.

معاینه یک سازمان کار راحتی نیست، اگر مشاوری همان جلسه اول بگوید که مشکل شما این و آن است به نظر من مانند پزشکی می ماند که سریع، بی دقت و بدون پی گیری مناسب، تشخیصی داده است، یک مشاور حرف های؛ دکتر سازمان، دکتر مدیریت، دکتر بازاریابی، دکتر تبلیغات و فروش می باشد و مانند یک دکتر دلسوز باید بتواند با بیمار خود ارتباط خوبی برقرار نماید و حتی اگر امکان دارد باید زمان گذاشته و مانند یک مشتری در درون سازمان به گشت و بازرسی و آنالیز مشغول شود. همکاران محترمی که درخواست مشاوره را دارند لطفا جهت تکمیل فرم درخواست به نشانی زیر مراجعه فرمایند.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *