بازاریابی خدمات درمانی
استراتژی های تبلیغاتی در بازاریابی خدمات درمانی
۱۳۹۷-۰۷-۲۷
تبلیغات در برندینگ
تبلیغات در برندیگ شما چرا کم اثر است؟ (بخش اول)
۱۳۹۷-۰۷-۲۷

ابزارهای نوین تبلیغات در بازاریابی خدمات درمانی

بازاریابی خدمات درمانی

بازاریابی خدمات درمانی

ابزارهای نوین تبلیغات در بازاریابی خدمات درمانی

ابزارهای نوین تبلیغات در بازاریابی خدمات درمانی: استفاده از رسانه‌های مختلف، مانند صدا، عکس، ویدئو، انیمیشن، متن و… در کنار یکدیگر جهت انتقال بهتر پیام را ابزار چندرسانه‌ای یا مالتی مدیا گویند، که در مقابل برنامه‌های صرفاً متنی به کار می‌رود. در چنین برنامه‌هایی تا حد امکان از متن کمتر استفاده شده و بار اصلی انتقال پیام بر عهده سایر رسانه‌های تصویری یا صوتی قرار می‌گیرد.

ابزارهای نوین تبلیغات در بازاریابی خدمات درمانی – مالتی مدیا

کلمه ” مالتی مدیا” را امروزه بسیار زیاد می شنویم و در واقع به محیط ارتباطی بین کاربر و خدمات رایانه ای گفته می شود. درست از زمانی که ویندوز ۹۵ شرکت مایکروسافت روانه بازار شد ارتباط بین کاربر و رایانه دیگر فقط صفحه کلید، مانیتور و یا پرینتر نبود بلکه می توانستیم فایل های صوتی و حتی تصویری را بصورت متحرک در این رایانه ها ببینیم. باید گفت که مالتی مدیا همانطور که از معنی آن بر می آید به مفهوم “چند رسانه ای ” یعنی محیطی که کاربر برای استفاده از رایانه باید از امکانات صوتی(گفتار، موسیقی) – تصویری(عکس، تصویر متحرک و یا انیمیشن) متنوعی در این محیط بهره مند شود.

با استفاده از این ابزار، درواقع تعاملی بین کاربر و رایانه بصورت دوطرفه می توان ایجاد کرد به نحوی که به تمامی نیازهای کاربر از رایانه و فضای مجازی پاسخ داده می شود.

ابزارهای نوین تبلیغات در بازاریابی خدمات درمانی

ابزارهای نوین تبلیغات در بازاریابی خدمات درمانی

کاربردهای مالتی مدیا در بازاریابی خدمات درمانی

تعداد بسیار کمی از مدیران عرصه کسب و کارهای خدماتی هستند که دانش خوبی در حوزه استفاده از ابزارهای تبلیغاتی نوین دارند. در بازاریابی نوین پزشکی(مارکتینگ خدمات درمانی)، بی شک یکی از ابزارهای تاثیرگذار بر مخاطب هدف، طراحی و تولید مالتی مدیا می باشد.

کاربردهای مهم این ابزار شامل:

  1. کاربردهای آموزشی
  2. کاربردهای تبلیغاتی همچون “تیزرها”
  3. کاربردهای اطلاع رسانی همچون فیلم های معرفی خدمات

رساندن محتویات این نرم افزار در قالب مالتی مدیا خود حائز اهمیت است. در ضمن این نرم افزارها بایستی که به راحتی قابل استفاده باشند تا کاربرپسند و به اصطلاح “user friendly” باشند. به همین علت اغلب شرکت های مالتی مدیا ساز، شروع به تکثیر و توزیع این نرم افزار بر روی لوح های فشرده CD و DVD نمودند. از این لوح های فشرده می توان در اغلب نمایشگاه ها سمینارها، فضای پذیرش مرکز خدمات درمانی، تحویل به مشتریان و … جهت ارائه خدمات خود و یا معرفی مرکز به مشتریان به نحو بسیار مطلوبی استفاده برد. یکی از ویژگیهای مطلوب مالتی مدیا، قابلیت ویرایش نامحدود فایل ها و ایجاد تغییر تحول در آنها حتی پس از گذشت سالها زمان می باشد.

ابزارهای نوین تبلیغات در بازاریابی خدمات درمانی – دیجیتال مارکتینگ پزشکی

در دیجیتال مارکتینگ پزشکی به علت چند رسانه ای بودن این نرم افزارها مخاطبین ارتباط بسیار مطلوبی با محتوای نرم افزار می یابند و از محبوبیت خاصی برخوردار است. علت دیگر کم هزینه بودن تکثیر این نوع رسانه حتی از سایر رسانه هایی مانند چاپ می باشد. بطور کلی باید گفت که این رسانه ها طیف گسترده ای از اطلاعات را به سهولت و ارزان در اختیار کاربران و مخاطبین خود قرار می دهد.

مزیت مالتی مدیا

مالتی مدیاها به مدد نرم افزار های گرافیکی و صوتی – تصویری امروزه در اغلب صنایع و مشاغل کاربردهای فراوانی را به عهده گرفته اند و نمی توان از نقش کلیدی آن در بازاریابی بیمارستان (مارکتینگ خدمات درمانی) چشم پوشی کرد. هر شخصی به فراخور نیازمندی خود به این نرم افزارها می تواند بهره زیادی از مالتی مدیاها ببرد. در نظر بگیرید که یکی از این نرم افزارها می تواند عمل آزمون گیری یک زبان خارجی را از مخاطب خود به راحتی انجام دهد.

پس از گذراندن دروس مربوط به هر بخش ، شخص می تواند از آزمون های طراحی در انتهای هر بخش جهت تست خود استفاده نماید؛ تا خود را برای آزمون های اصلی آن زبان بخصوص آماده سازد. دقت کنید در اینجا صحبتی از مدرس یا استاد نشد. پس، چه کسی مسئول آموزش به شخص است؟ این مسئولیت بر عهده طراحان و برنامه نویسان این مالتی مدیای آموزشی گذاشته شده است. کاربر کافیست تا CD مربوطه را از فروشگاه تهیه و به دروس مندرج در آن خوب گوش کند و تمرین نماید.

در انتها هم نرم افزار با طرح چند سوال و یا تست گرامر ، درک مطلب و یا حتی تلفظ از کاربر می خواهد تا کلمه یا حتی عباراتی را تلفظ نماید تا نرم افزار میزان تلفظ دقیق کاربر را به او یادآور شود. حتی در برخی موارد نرم افزار نمره انتهایی اخذ شده در آزمون را به کاربر یادآور میشود.

پس با ذکر مثال فوق دریافتیم که گستره بسیار وسیعی از کاربردها در این نرم افزارها قابلیت گنجانیده شدن دارند. البته باید گفت که بیشترین کاربرد این مالتی مدیاها در بازاریابی آنلاین خدمات درمانی (مارکتینگ خدمات درمانی)، در حوزه آموزش صحیح به بیماران و پزشکان می باشد وقتی می گوییم آموزش مفاهیم بسیار زیاد و قابل توجهی را در بر می گیرد، که در صورت تماس با کارشناسان هلدینگ نگاه آرمانی و هماهنگ کردن وقت مشاوره؛ از اطلاعات وزینی در حوزه استفاده از مالتی مدیا در بازاریابی خدمات درمانی، بهره مند خواهید شد

ابزارهای نوین تبلیغات در بازاریابی خدمات درمانی – حقیقت مجازی

یک گام جلوتر استفاده از مالتی مدیاها در چیزی است به نام “virtual Reality” یا “حقیقت مجازی” که در آن کاربر با دنیای صد در صد مجازی از نظر واقعیت ولی از لحاظ کیفی کاملا واقعی طرف است که با استفاده از جلوه های سمعی – بصری این مجازی بودن به حقیقت می پیوندد.

جنبه‌های مختلف مالتی مدیا

در این بخش مایلم کمی از کاربردهای یک مالتی مدیای خوب در بازاریابی بیمارستان (مارکتینگ خدمات درمانی) به طور خاص بحث کنیم.

در یک مالتی مدیای قوی می توان از جنبه آموزشی آن در ارائه برخی آموزش ها به مراجعین بهره برد. در بسیاری از مراکز خدمات درمانی، پرسنل به هر علتی؛ شاید نتوانند آموزش های مورد نیاز یک مراجعه کننده به مرکز خدمات درمانی را به طور صد در صد و کامل چه در بدو ورود به مرکز و چه هنگام ترخیص به خود بیمار و یا همراهان وی آموزش دهند. و یا مثلا بخواهند برای افراد مسن آموزش های موارد کمک های اولیه را بصورت یک مالتی مدیا بر روی لوح به بیمار ارائه کنند(مثلا نحوه آزمون انسولین و یا گرفتن فشار خون و یا نحوه ناشتایی …) که شاید به شرایط روحی و جسمی بیمار جهت مراجعات بعدی به مراکز خدمات درمانی کمک شایانی می کند.

این نرم افزارها به قدری قدرتمند هستند که مانند یک پزشک و یا پرستار می توانند فرآیندهای هرچند پیچیده برخی امور را تحت کنترل و مراقبت بگیرند. حتی قادر هستنند به مدد اینترنت وضعیت را به پزشک معالج اطلاع دهند. این مالتی مدیاها حتی قادرند در چندین لوح فشرده سری ، برخی آموزش های زمانبر را طی هفته های مختلف به کاربر آموزش داده و همچون پرستاری مطمئن ؛ همیشه و همه جا در اختیار کاربران باشند. امروزه به کمک رایانه های همراه ، گوشی های هوشمند و تبلت ها به همراه اینترنت همیشه و در همه حال از یک مالتی مدیای قوی برای استفاده از خدمات مراکز درمانی سود جست.

ابزارهای نوین تبلیغات در بازاریابی خدمات درمانی

ابزارهای نوین تبلیغات در بازاریابی خدمات درمانی

ابزارهای نوین تبلیغات در بازاریابی خدمات درمانی – تیزر

خیلی از مواقع نیاز داریم که مرکز جدید یا یک بخش جدید التأسیس یا خدمات خاصی را که به تازگی در مرکز خدمات درمانی خود راه اندازی نموده ایم و یا پرسنل و تخصص خاصی را جهت تکمیل مجموعه خدمات درمانی اضافه نموده ایم ؛ به بیماران و سایر همکاران حوزه درمانی معرفی نماییم. در اینجا استفاده از یک رسانه قوی که بتواند به وضوح و رسا این اطلاعات را به صراحت به مخاطب خود برساند ؛ احساس می شود. رسانه ای که مرکز خدمات درمانی ما را قوی، کارآمد و جذاب نمایش دهد.

رسانه ای با قدرت بالای انتقال تصاویر باکیفیت، رنگ های زیبا به همراه موسیقی و صدایی جذاب تا بتواند رسالت خود را به سرانجام برساند. این رسانه مالتی مدیایی با کاربری تبلیغاتی، “تیزر” است. در این رسانه همه مهره ها باید با دقت خاصی سرجای خویش قرار بگیرند. حرکت دوربین های حرفه ای ، کارگردانی با حوصله و با دقت، صدا و موزیکی مناسب ، نور پردازی در ساعات بخصوص (در صورت لزوم حتی شب ها) ، معرفی بجا و نشانه دار بخش ها و پرسنل و … باعث می شوند تا این تیزر (مالتی مدیای تبلیغاتی) اثربخشی خود را بر مخاطبان گذاشته و هر چه بهتر و بیشتر مخاطبان با خدمات یک مرکز درمانی آشنا شوند.

این فرآیند سالهاست که در سایر کشورها مرسوم بوده ولی متأسفانه؛ در کشور ما باید همان مسیر سنتی همیشگی خود را طی نماید؟؟

حتی در بخش توانبخشی می توان از مالتی مدیاها بسیار سود برد. مثلا فردی که مشکل گفتاردرمانی و یا نیاز به انواع توانبخشی جسمانی دارد و به هر علتی نمی تواند به طور مرتب به متخصص خود مراجعه نماید؛ می تواند تمرینها و کلام پزشک و متخصص خود را به طور سیستماتیک و در قالب یک مالتی مدیا دریافت نموده و در منزل این تمرینها را تکرار کرده و نتایج را هرچند وقت یکبار به متخصص خود ارائه نماید.

نتیجه گیری

 یادآوری میکنم که حتی کلیه مطالب چه بصورت پمفلت و یا جزوات و یا کتب را می توان به راحتی در نسخه های دیجیتال و یا در قالب  فایل PDF در یک مالتی مدیا گنجاند تا مراجعین از آن بهره مند شوند.

” همیشه یک راه آسانتر وجود دارد.” به شرط آنکه برای رسیدن به هدف ؛ از یک تیم حرفه ای در فرآیندهایی که از آنها مطلع نیستیم بهره ببریم.

با آرزوی توفیق فراوان

مدیر دپارتمان طراحی و تولید تولید مالتی مدیا

هلدینگ نگاه آرمانی

3 دیدگاه

  1. قربانی گفت:

    ممنون از مطالب مفیدتون

  2. طاهره نصیری گفت:

    خوب نه عالی بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازاریابی خدمات درمانی
عضویت در خبرنامه نگاه آرمانی
به خانواده بزرگ نگاه آرمانی بپیوندید
اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد بود
X   نمیدونید! چقدر خوشحالیم که اینجایید...
  امیدواریم اونقدر قوی باشید که بتونیم بزودی با هم همکار باشیم
X   از اینکه اینجایید به شما تبریک می گوئیم!
  چون شما جزء اندک مدیران خوش فکری هستید که برای توسعه برند سازمانی خود اقدام کرده اید.
از اینکه اینجایید خیلی خوشحالیم!
با عرض پوزش در حال بارگذاری دوره آموزشی رایگان برای شما عزیزان هستیم.
لطفا در روزهای آتی به این صفحه مراجعه کنید و یا با درج ایمیل خود؛ از ارسال این دوره رایگان بهره مند شوید.
اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد بود