دپارتمان مالتی مدیا و تیزر استفاده از رسانه‌های مختلف، مانند صدا، عکس، ویدئو، انیمیشن، متن و… در کنار یکدیگر جهت انتقال بهتر پیام را ابزار چندرسانه‌ای یا مالتی مدیا گویند، که در مقابل برنامه‌های صرفاً متنی به کار می‌رود. در چنین برنامه‌هایی تا حد امکان از متن کمتر استفاده شده و بار اصلی انتقال پیام بر عهده سایر رسانه‌های تصویری یا صوتی قرار می‌گیرد.

کلمه ” مالتی مدیا” را امروزه بسیار زیاد می شنویم و در واقع به محیط ارتباطی بین کاربر و خدمات رایانه ای گفته می شود. درست از زمانی که ویندوز ۹۵ شرکت مایکروسافت روانه بازار شد ارتباط بین کاربر و رایانه دیگر فقط صفحه کلید، مانیتور و یا پرینتر نبود بلکه می توانستیم فایل های صوتی و حتی تصویری را بصورت متحرک در این رایانه ها ببینیم. باید گفت که مالتی مدیا همانطور که از معنی آن بر می آید به مفهوم “چند رسانه ای ” یعنی محیطی که کاربر برای استفاده از رایانه باید از امکانات صوتی (گفتار، موسیقی) – تصویری (عکس، تصویر متحرک و یا انیمیشن) متنوعی در این محیط بهره مند شود.

با استفاده از این ابزار، درواقع تعاملی بین کاربر و رایانه بصورت دوطرفه می توان ایجاد کرد به نحوی که به تمامی نیازهای کاربر از رایانه و فضای مجازی پاسخ داده می شود.

نمونه تیزرهای اجرا شده

کاربردهای مالتی مدیا در بازاریابی و برندینگ

تعداد بسیار کمی از مدیران عرصه کسب و کارهای خدماتی و تولیدی هستند که دانش خوبی در حوزه استفاده از ابزارهای تبلیغاتی نوین دارند. در بازاریابی و برندینگ، بی شک یکی از ابزارهای تاثیرگذار بر مخاطب هدف، طراحی و تولید مالتی مدیا می باشد. کاربردهای مهم این ابزار شامل:
۱- کاربردهای آموزشی ۲- کاربردهای تبلیغاتی همچون "تیزرها" ۳- کاربردهای اطلاع رسانی همچون فیلم های معرفی خدمات

رساندن محتویات این نرم افزار در قالب مالتی مدیا خود حائز اهمیت است. در ضمن این نرم افزارها بایستی که به راحتی قابل استفاده باشند تا کاربرپسند و به اصطلاح "user friendly " باشند. به همین علت اغلب شرکت های مالتی مدیا ساز، شروع به تکثیر و توزیع این نرم افزار بر روی لوح های فشرده CD و DVD نمودند. از این لوح های فشرده می توان در اغلب نمایشگاه ها سمینارها، فضای پذیرش موسسات / شرکتها، تحویل به مشتریان و … جهت ارائه خدمات و محصولات خود و یا معرفی شرکت به مشتریان به نحو بسیار مطلوبی استفاده برد. یکی از ویژگیهای مطلوب مالتی مدیا، قابلیت ویرایش نامحدود فایل ها و ایجاد تغییر تحول در آنها حتی پس از گذشت سالها زمان می باشد.
در بازاریابی و برندینگ، به علت چند رسانه ای بودن نرم افزارهای مالتی مدیا، مخاطبین ارتباط بسیار مطلوبی با محتوای نرم افزار می یابند و از محبوبیت خاصی برخوردار است. علت دیگر کم هزینه بودن تکثیر این نوع رسانه حتی از سایر رسانه هایی مانند چاپ می باشد. بطور کلی باید گفت که این رسانه ها طیف گسترده ای از اطلاعات را به سهولت و ارزان (در مقایسه با هزینه های تبلیغاتی چون بیلبورد و پخش تبلیغات از تلویزیون و ... ) در اختیار کاربران و مخاطبین خود قرار می دهد.
ادامه متن...
بازاریابی خدمات درمانی
عضویت در خبرنامه نگاه آرمانی
به خانواده بزرگ نگاه آرمانی بپیوندید
اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد بود
X   نمیدونید! چقدر خوشحالیم که اینجایید...
  امیدواریم اونقدر قوی باشید که بتونیم بزودی با هم همکار باشیم
X   از اینکه اینجایید به شما تبریک می گوئیم!
  چون شما جزء اندک مدیران خوش فکری هستید که برای توسعه برند سازمانی خود اقدام کرده اید.
از اینکه اینجایید خیلی خوشحالیم!
با عرض پوزش در حال بارگذاری دوره آموزشی رایگان برای شما عزیزان هستیم.
لطفا در روزهای آتی به این صفحه مراجعه کنید و یا با درج ایمیل خود؛ از ارسال این دوره رایگان بهره مند شوید.
اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد بود