بازاریابی خدمات درمانی
بازاریابی خدمات درمانی نگاه آرمانی در صنعت آزمایشگاه
۱۳۹۷-۰۸-۰۹
بازاریابی خدمات درمانی
بازاریابی خدمات درمانی و نقش آموزش کارمندان (صنعت آزمایشگاه)
۱۳۹۷-۰۸-۱۰

بازاریابی خدمات درمانی و رپورتاژ بخش دوم

بازاریابی خدمات درمانی

مهندس مهدی صنم پور مشاور بازاریابی خدمات درمانی

این مصاحبه قسمت دوم  در رابطه با بازاریابی خدمات درمانی و بازاریابی نوین پزشکی با مهندس مهدی صنم پور مدیرعامل مجموعه نگاه آرمانی در مجله پیک برتر به چاپ رسیده است :

نقش بودجه بندی مناسب در تبلیغات بازاریابی خدمات درمانی را تبیین کنید؟

بسیاری از شرکت‌ها و موسسات برای انجام تبلیغات بودجه‌ای تخصیص می‌دهند اما هیچ نمی‌دانند این بودجه برای به نتیجه رساندن پروژه ی تبلیغاتی کافی است یا نه؟

نحوه تخصیص بودجه یکی از موارد بسیار مهم در تبلیغات اثر بخش در بازاریابی خدمات درمانی می باشد. در حقیقت، تبلیغات نوعی سرمایه گذاری است. هر واحد سازمانی بودجه خاص خود را دارد و سازمان نباید به یک واحد اجازه دهد که از بودجه واحدهای دیگر استفاده کند. ولی بودجه تبلیغات مختص به یک واحد نیست و باید با دقت صرف شود. مدل های رایج در بودجه بندی تبلیغات به شرح زیر می باشد:

 • بودجه بر مبنای انجام یک تبلیغ مشخص
 • بودجه بر مبنای درصدی از فروش
 • بودجه در مقایسه با رقبا
 • بودجه بر مبنای درصدی از سود
 • بودجه بر مبنای مدل هزینه

اما اینکه در بازاریابی خدمات درمانی از کدام روش بودجه بندی باید استفاده کرد نکته بسیار مهمی است که باید از متخصصان در این حوزه استفاده کرد.

 

بازاریابی خدمات درمانی

مهندس مهدی صنم پور مشاور بازاریابی خدمات درمانی

 

ضرورت تحقیقات بازاریابی قبل و بعد از یک پروژه تبلیغاتی را چگونه ارزیابی می کنید؟

متأسفانه یکی از بزرگترین مشکلات ما در کسب و کارهای مختلف در ایران عدم تحقیقات بازار در مراحل مختلف می باشد. تحقیقات بازار در اصل شاهراه اصلی ورود به بازار می باشد هر چه این واحد در یک مجموعه قویتر عمل کند، ریسک ورود کسب و کار به آن بازار پایین تر خواهد آمد. واحد تحقیقات بازار در بازاریابی خدمات درمانی به ما می گوید چه وقت و چطور وارد بازار شویم، چه محصولی را در چه زمانی به بازار معرفی کنیم، چگونه مشتریان خود را انتخاب کنیم، قیمت گذاریمان چگونه باشد ، به بررسی تعاملات رقبا و … می پردازد. در اصل واحد تحقیقات بازار در یک مجموعه کلیدی ترین نقش را دارد.

 

علت عدم استفاده برخی سازمانها از متخصصان و مشاوران بازاریابی حوزه مرتبط چیست؟

مهمترین دلیل، عدم شناخت کافی در این حوزه است به بیان دیگر با توجه به اینکه نقش مشاوران بازاریابی برای صاحبان کسب و کار تعریف نشده است و یا گاها” آنها نمی دانند که مجموعه شان دچار چه مشکلاتی است و چگونه می توانند از دانش یک مشاور بازاریابی در زمینه بازاریابی خدمات درمانی استفاده کنند و نیز تعریف علمی از بازاریابی ندارند در نتیجه نمی دانند چگونه باید از اطلاعات این گروه متخصص استفاده کنند و در نهایت متأسفانه یکی از مشکلات برخی از صاحبان کسب وکار در هر رشته ای این است که آنها با داشتن اطلاعات محدود، خودشان را یک مشاور بازاریابی حرفه ای می دانند، در نتیجه مجموعه شان را نیازمند داشتن یک متخصص نمی دانند. در حالی که حضور یک مشاور بازاریابی در هر سازمان و بنگاه اقتصادی از الزامات پیشرفت و توسعه آن مجموعه است.

 

نقش اخلاق در تبلیغ را چگونه ارزیای می کنید؟

اگر شما به کتاب تبلیغات تجاری نوشته ویلیام ولز مراجعه فرمائید، می بینید که حتی در کشوری مثل آمریکا به مبانی اخلاق در حوزه تبلیغات بسیار توجه می شود حال با توجه به تأکید دین اسلام به رعایت اصول اخلاقی در هر حرفه ای بی شک وظیفه ما در استفاده از اخلاق حرفه ای نمود بیشتری دارد. در دنیای مدرن یک متخصص بازاریابی با توجه به آنکه به بالاترین سطح اطلاعات یک مجموعه دسترسی دارد می بایست مصلح به اخلاق حرفه ای برای سیانت از مجموعه ای که در آن فعالیت دارد باشد. یک تبلیغ مناسب بی شک به ارزشهای مشتری خود احترام می گذارد و از اغوا گری و اغراق فاصله خواهد گرفت.

بازاریابی خدمات درمانی

4 دیدگاه ها

 1. محمد سهرابی گفت:

  دکتر جان شما کارت حرف نداره.بیست بیستی

 2. میثم خانی گفت:

  چطور میشه درآمد داشت از این راه؟

 3. زهرا حسنوند گفت:

  واقعا تکین

 4. سجاد نعمتی گفت:

  سپاس از مطالب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازاریابی خدمات درمانی
عضویت در خبرنامه نگاه آرمانی
به خانواده بزرگ نگاه آرمانی بپیوندید
اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد بود
X   نمیدونید! چقدر خوشحالیم که اینجایید...
  امیدواریم اونقدر قوی باشید که بتونیم بزودی با هم همکار باشیم
X   از اینکه اینجایید به شما تبریک می گوئیم!
  چون شما جزء اندک مدیران خوش فکری هستید که برای توسعه برند سازمانی خود اقدام کرده اید.
از اینکه اینجایید خیلی خوشحالیم!
با عرض پوزش در حال بارگذاری دوره آموزشی رایگان برای شما عزیزان هستیم.
لطفا در روزهای آتی به این صفحه مراجعه کنید و یا با درج ایمیل خود؛ از ارسال این دوره رایگان بهره مند شوید.
اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد بود