بازاریابی خدمات درمانی
بازاریابی خدمات درمانی و استراتژی تبلیغاتی
۱۳۹۷-۰۸-۰۸
بازاریابی خدمات درمانی
بازاریابی خدمات درمانی نگاه آرمانی در صنعت آزمایشگاه
۱۳۹۷-۰۸-۰۹

بازاریابی خدمات درمانی و رپورتاژ بخش اول

بازاریابی خدمات درمانی

بازاریابی خدمات درمانی

این مصاحبه در رابطه با بازاریابی خدمات درمانی و بازاریابی نوین پزشکی با مهندس مهدی صنم پور مدیرعامل مجموعه نگاه آرمانی در مجله پیک برتر به چاپ رسیده است :

در ابتدا با ذکر یک رزومه کوتاه خودتان را معرفی کنید.

من مهدی صنم پور هستم ، مدیر عامل و یک مدیر استراتژیک خلاق و کیفیت محور. در دو رشته دانشگاهی تحصیل نموده ام اول به عنوان کارشناس علوم آزمایشگاهی و بعد لیسانس مدیریت و فوق لیسانس مدیریت بازاریابی بین الملل، عضو بنیاد ملی نخبگان جوان ایران. از سال ۱۳۷۹ در سمت های مدیر داخلی ، سوپروایزر و مدیر تبلیغات مراکز آزمایشگاهی در تهران کار خود را آغاز کردم. ۲ سال به عنوان مدیر فروش تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت داشته ام. در حال حاضر مشاور چندین آزمایشگاه در سطح کشور و چند شرکت تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی هستم  که در حوزه ی بازاریابی ، فروش و اجرا به ایشان مشاوره می دهم.

 

مهمترین اصول تبلیغات موثر در حوزه بازاریابی خدمات درمانی و تجهیزاتی را بر شمارید؟

شناخت دقیق مخاطب و بازار هدف، بررسی نیازهای مشتری، دانایی در حوزه فعالیت های رقبا، روشهای صحیح بودجه بندی تبلیغات، بررسی ماتریس SWOT (نقاط ضعف، قوت، فرصت و تهدیدهای سازمانی).

با تمرکز بر روی اصول کلی ذکر شده در بالا می توان یک Business plan اولیه مناسب با هدف گذاری های منطقی تدوین نمود تا براساس آن یک نقشه راه مناسب در دست باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مجموعه نگاه آرمانی به نشانی : WWW.NegaheArmani.COM  بخش مقالات مراجعه کنید.

 

نگاه آرمانی چگونه بازار هدف مشتری خود را شناسایی می کند و در این راه از چه تکنیک هایی بهره می گیرد؟

در واحد بازاریابی خدمات درمانی نگاه آرمانی، همزمان واحدهای R & D و تحقیق بازار در حوزه شناخت بازار هدف مشتری فعالیت می کنند، در اصل پس از شناخت دقیق از خدمات مشتریان خود و بررسی نقاط ضعف و قوت وی در حوزه درون و برون سازمانی برنامه اولیه برای جمع آوری اطلاعات در تیم نگاه آرمانی طراحی و اجرا می شود. در کمتر از یک ماه مجموعه ای از فرصتها و تهدیدات پیرامون بازار هدف مشتری شناسایی شده که با ارائه راهکار به ایشان اعلام می گردد. در حین انجام این فعالیت ها شناسایی عملکرد رقبا ونوع فعالیت آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت وسپس بر اساس تعیین اهداف به بخش بندی بازار (segmentation) و انتخاب بازار هدف (segment selection) پرداخته خواهد شد.

 

بازاریابی خدمات درمانی

مهندس مهدی صنم پور مشاور بازاریابی خدمات درمانی

 

 

اهمیت و نقش کیفیت منابع انسانی در بازاریابی خدمات درمانی چگونه است؟

 باید گفت اگر فردا همواره همانند امروز بود و اگر عوامل محیطی بطور کامل ثابت و پایدار بودند، تغییر سازمانی نمی توانست برای مدیران اهمیتی داشته باشد. اما دنیای واقعی اینطور نیست و اگر قرار باشد سازمان در صحنه باقی بماند ایجاب می کند که همواره اعضای خود را متحول سازد.
مدیریت منابع انسانی بر اهمیت جلب تعهد کارکنان نسبت به سازمان، مأموریت و ارزش‌های آن تأکید می‌کند. مهم‌ترین این مشخصات، تأکید مدیریت منابع انسانی بر تعهد کارکنان و هماهنگی استراتژیک است. بدین منظور برای بهبود هر چه بهتر عملکرد منابع انسانی مهمترین اصل پیش رو، آموزش موثر و در راستای منافع شرکت ها می باشد. در مجموعه نگاه آرمانی فرایند آموزش به شکل سیستماتیک و بر اساس قواعد حرفه ای بازاریابی ، توسط افراد متخصص انجام می گردد.

 

آیا نگاه آرمانی نقشه راه خود را با اهداف و راهبردهای مشتری خود تطبیق می دهد یا در اغلب موارد، پیشنهاد تغییر این اهداف را مطرح می کند؟

در ابتدای هر پروژه سیاست های کلی مشتریان خود را بررسی می کنیم، تمام سعی مجموعه نگاه آرمانی بر آن است که نقشه راه خود را با اهداف و استراتژی های مشتری خود در بازاریابی خدمات درمانی منطبق نماید اما با توجه به اینکه مجموعه های خدمات درمانی و حتی تجهیزاتی عمدتا” به صورت سنتی به بازاریابی می پردازند و از استراتژی ها و روش های بازاریابی نوین پزشکی استفاده نمی کنند، در این موارد در جلسه ای فنی و با حضور کارفرما اهداف واستراتژی های نوین را بر اساس سیاست ها و خواسته های ایشان تدوین می کنیم. گاهی راهبردهای گذشته مشتری خود را ارتقاء داده و گاهی بر اساس اصول بازاریابی نوین پزشکی آنها را تغییر  می دهیم تا مجموعه ایشان با سرعت بیشتری برای دستیابی به اهداف خود گام بردارد.

 

ایده‌پردازی های نگاه آرمانی همزمان چقدر با علم بازاریابی دنیا و شرایط فرهنگی کشور همگام و هماهنگ است؟

در مجموعه نگاه آرمانی تمامی مدیران موظف به حضور در دوره ها و سمینارهای پیشرفته در حوزه بازاریابی در طول هر سال می باشند در نتیجه تا حد امکان از دانش روز دنیا بهره مند می گردند. اما از آنجا که الگوهای بازاریابی و تبلیغات در هر کشوری باید متناسب با قوانین، قواعد و فرهنگ و … آن کشور باشد، در بسیاری مواقع لازم است افراد متخصص این رشته، به بهینه سازی آن الگوها  بر اساس استانداردهای ملی بپردازند. چرا که استفاده از ایده های بومی نشده در پاره ای از مواقع نه تنها به شرکتها و مشتریان کمک نخواهد کرد بلکه باعث بروز صدمات جبران ناپذیری خواهد شد.

اتاق فکر و بخش خلاقیت مجموعه نگاه آرمانی ، همواره به دنبال خلق ایده های جدید برای مشتریان خود و البته  منطبق بر قواعد و علوم بازاریابی خدمات درمانی و بازاریابی نوین پزشکی روز دنیا می باشد.

 

بازاریابی خدمات درمانی

بازاریابی خدمات درمانی

بازاریابی خدمات درمانی

3 دیدگاه ها

  1. صابر همتی گفت:

    چقدر خوب بود این مقاله مرسی

  2. کیوان دادفر گفت:

    ممنون از اینکه راه های جدید به ما نشون میدین

  3. امیررضا ماندگار گفت:

    بسیار مطلب خاص و بکریه.ممنون که بیان کردین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بازاریابی خدمات درمانی
عضویت در خبرنامه نگاه آرمانی
به خانواده بزرگ نگاه آرمانی بپیوندید
اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد بود
X   نمیدونید! چقدر خوشحالیم که اینجایید...
  امیدواریم اونقدر قوی باشید که بتونیم بزودی با هم همکار باشیم
X   از اینکه اینجایید به شما تبریک می گوئیم!
  چون شما جزء اندک مدیران خوش فکری هستید که برای توسعه برند سازمانی خود اقدام کرده اید.
از اینکه اینجایید خیلی خوشحالیم!
با عرض پوزش در حال بارگذاری دوره آموزشی رایگان برای شما عزیزان هستیم.
لطفا در روزهای آتی به این صفحه مراجعه کنید و یا با درج ایمیل خود؛ از ارسال این دوره رایگان بهره مند شوید.
اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد بود